Yükleniyor...

PayPal’de Bitcoin (BTC) Devri! Altcoin Fiyatlarına Nasıl Yansıdı?

Bitcoin, son dört saatte neredeyse yüzde beş arttı ve görünene göre PayPal haberleri Bitcoin için güçlü bir katalizör haline geldi.

PayPalde Bitcoin BTC Devri Altcoin Fiyatlarina Nasil Yansidi

Bitcoin, son dört saatte neredeyse yüzde beş arttı ve görünene göre PayPal haberleri Bitcoin için güçlü bir katalizör haline geldi.

Bitcoin Bitstamp verilerine göre 12.490 dolarlık yeni 2020 zirvesine ulaştı. Bu zirve, 17 Ağustos’ta görülen 12.473 dolarlık önceki zirveyi gölgede bıraktı.bitstamp btc usd

En büyük kripto para biriminin PayPal ile ilgili spekülasyonları aylarca devam etti. PayPal’in Bitcoin’e geçişini nihayet onaylamasının ardından, Bitcoin ve altcoin piyasası sert bir biçimde yukarı yönlü hareket yaşadı.

Türkiye’de PayPal Sorunu

Bilindiği üzere PayPal’in kullanımı Türkiye’den kaldırıldı ve bu sebeple PayPal haberleri Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da farklı şekillerde yorumlandı. Aynı zamanda PayPal’de Bitcoin transferinin olmaması da tartışmalı yorumlara neden oldu.

PayPal 2021 Hedeflerini Ortaya Koydu

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden PayPal, bugün kripto para piyasasına katıldı ve kullanıcılarının Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak tanıyacaklarını açıkladı.

Şirket yaptığı açıklamada, PayPal müşterilerinin 2021’in başından itibaren ağında kripto para birimlerini kullanabileceklerini söyledi. PayPal Genel Müdürü Dan Schulman bir röportajda, PayPal’ın hizmetinin kripto paraların küresel kullanımını teşvik edeceğini ve bu ağın yeni dijital para birimlerine ortam hazırlayacağını umduğunu belirtti.

PayPal, Haziran ayı sonlarında New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) tarafından yürürlüğe konan, koşullu sanal para birimi lisansının ilk alıcısı oldu.

2021 ilk çeyrekten başlayarak 286 milyon PayPal kullanıcısı, dünya çapında desteklenen 26 milyon satıcıdan herhangi birinde kripto para ile alışveriş yapabilecek.

CNBC’den Jim Cramer programında PayPal CEO’su Dan Shulman’ın bu hareketini “harika bir hareket” olarak nitelendirdi. Bitcoin şu anda ağda sahip olunan tek kripto para birimi.

Kripto Para Birimleri ve PayPal Hisseleri Yükseliyor

Dünkü ralli Bitcoin’de kilitlenmişken; bugün altcoin’ler de şu anda yeşillenmiş bir görünüm  çiziyor. Litecoin şu anda yüzde 7,12’lik bir kazançla piyasaya liderlik ediyor.

Yine de CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in hakimiyeti artmaya devam ediyor ve çoklu aylardaki en yüksek seviyesi olan yüzde 61’e yükseliyor.

PayPal’ın hisseleri de Bitcoin haberleri nedeniyle yüzde 3’ün üzerinde yükseldi. Şu anda S&P 500 endeksinde en çok kazananlardan biri olarak bildiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner