Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri PayPal'in Kripto Para Adımı Herkesi Memnun Etmedi: İşte O Eleştiri!

PayPal’in Kripto Para Adımı Herkesi Memnun Etmedi: İşte O Eleştiri!

ABONE OL:google-news

Görünüşe göre, kripto topluluğundan herkes PayPal’ın kripto para pazarına girme kararına ısınmadı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ödeme devinin kripto paraya geçişine ilişkin attığı bir tweet’te, bunun bir varlık olarak kripto paraların avantajlarını artıracağına inandığından Paypal’ın yaklaşan kripto entegrasyonundan hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Garlinghouse, kripto paraların bazı temel ilkelerinin reddedildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“2 adım ileri, 1 adım geri… Bir ödeme öncüsünün kripto paralara eğildiğini görmek harika, ANCAK hayal kırıklığına uğratan kısımlar var. Örneğin kripto paraların bazı temel ilkeleri/faydaları reddediliyor.”

Anahtar Yok, Para Çekme Yok

PayPal, 2020’nin ikinci çeyreğinde işlenen 220 milyar dolarlık ödeme ile yaklaşık 350 milyon dolarlık aktif hesaba sahip. Dün şirketin kullanıcılarının BTC, ETH, LTC ve diğer kripto para birimlerini alıp satmasına izin vereceğini duyurmuştu. Ancak PayPal, ağında desteklenen kripto para listesine Ripple’ın XRP’sini henüz eklemedi.

Yine de haberler, olayı BTC’nin fiyat artışıyla ilişkilendirmekte hızlı davranan kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Ancak, başkalarının da belirttiği gibi PayPal, kullanıcılarına ağda tutulan kripto paraları için özel bir anahtar sağlamayacak. Aslında, kullanıcılar kripto paralarını yalnızca PayPal hesaplarında tutabilecekler ve başka hesaba aktaramayacaklar. Bu, Garlinghouse’un Paypal’ın transferlere izin vermeme kararının ABD’de “düzenleyici belirsizlik” nedeniyle olduğundan şüphe etmesine neden oldu. CEO, attığı bir tweet ile bir şunları söyledi:

“PayPal’ın düzenleyiciler konusunda endişeli olduğundan şüpheleniyorum, bu da çeşitli düzeylerde piyasaya çıkışını etkiliyor.”

Garlinghouse daha önce ABD’nin kripto para birimleri konusundaki düzenlemelerinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirmişti ve hatta Ripple’ı ülke dışına diğer kripto para dostu ülkelere taşımakla tehdit etmişti. Bir Twitter kullanıcısı ise CEO’nun XRP’nin PayPal’a eklenmemesi nedeniyle böyle davrandığını ifade etti. Diğer kullanıcılar benzer görüşlere sahip. Hatta bir kullanıcı PayPal’ın Ripple‘ı rakip olarak görüp görmediğini sordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakAmbCrypto
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar