Yükleniyor...

PBOC, Kripto için Daha Çok Düzenleme İstiyor

Çin Merkez Bankası (PBOC), son banka çöküşlerine dikkat çekerek kripto paralar için daha fazla düzenleme çağrısında bulundu.

abd baskilari stablecoinler

Çin Merkez Bankası (PBOC), son banka çöküşlerine dikkat çekerek kripto paralar için daha fazla düzenleme çağrısında bulundu.

Çin Merkez Bankası‘nın üst düzey bir yöneticisi ABD’deki son banka çöküşlerine dikkat çekti. Bununla beraber yetkili, finansal sistemin korunması adına kriptoların düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Çin Merkez Bankası, Son Banka Çöküşlerinin Ardından Endişeli

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Üst düzey bir Çin Merkez Bankası (PBOC) yetkilisi, kripto para birimi işlemlerine dahil olan ABD’deki  son bankacılık başarısızlıklarına atıfta bulunarak, dijital finansın daha güçlü bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu.

PBOC Eski Yetkilisi Dijital Yuan Kullanimini Dusuk Buldu

Merkez Bankası vali yardımcısı Xuan Changneng konuya dair şu açıklamalarda bulundu:

“Mevduat almaktan takasa kadar kripto para birimi için birçok hizmet sağladıktan sonra sorun yaşayan iki Amerikan bankası da dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili riskler ve dolandırıcılık, düzenleyicilerin düzenlemeleri yenilerken kurallara saygı duyması gerektiğini gösterdi.”

İnovasyon için yeterli alan olması gerekirken, yetkililerin çeşitli finansal modellere ve ürünlere uygulanan yeni teknolojileri basitçe kabul etmek veya onaylamak yerine doğrulaması ve onaylaması gerektiğini söyledi.

Açıklamalarına ek olarak şunları ekledi:

“Finansal inovasyonun finansal istikrar pahasına gelmemesini sağlamak için düzenleme felsefesi, teknolojisi ve kapasitesi yükseltilmelidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x