Yükleniyor...

Peckshield, Shitcoin’ler için Alarm Verdi!

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yapay zeka (AI) destekli ve ChatGPT ile alakalı onlarca "pump-dump" token'ı için harekete geçti.

güvenlik

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yapay zeka (AI) destekli ve ChatGPT ile alakalı onlarca “pumpdump” token’ı için harekete geçti.

Blockchain teknolojisi için güvenlik hizmetleri sunan PeckShield, AI destekli ve chatbot ChatGPT entegreli onlarca token için dikkat çağrısında bulundu. PeckShield, yatırımcılara bu sistemin “pumpdump” şeklinde çalıştığını vurgulayarak yatırımcılara dikkatli olmaları için seslendi.

Ekran Resmi 2023 02 21 09.11.52

PeckShield, Yatırımcıları Shitcoin Ticarti için Uyardı

Peckshield, yayınladığı raporlar doğrultusunda, belirlenmiş olan token’ların ilk değerlerini neredeyse yüzde 100 kaybettiğini belirtti. Ayrıca Peckshield, gerçekleşen shitcoin işlemlerinin yüzde 65‘inin “rug pull” şeklinde olduğunu belirtti. Tipik bir “pumpdump” stratejis şeklinde olduğunu belirten Peckshield, kripto yatırımcılarına shitcoin’lerde gerçekleşen ticaretten uzak durmalarını ısrarla vurguladı.

Peckshield, gerçekleşen shitcoin ticaretinin başlangıcını yatırımcıda ilgi uyandıran ve abartılı ifade edilen sisteme dayandığını belirtti. Peckshield bu sistemi, yatırımcıda shitcoin’i almaya yönelik istek uyandırmak, fiyatlamanın devam edeceğini dair umut vermek ardından fiyatın belirli bir doygunluğa erişmesiyle shitcoin’lerin toplu olarak satılması şeklinde açıkladı.

Kripto piyasasında devam eden illegal olaylar karşısında önlem alınmasına ve yatırımcının bilinçlenmesine ısrarla değinen Peckshield, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ile yatırımcılara çağrıda bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x