Perakende Devi JD ve Blok Zinciri Projeleri • Coinkolik
Yükleniyor...

Perakende Devi JD ve Blok Zinciri Projeleri

Çinli perakende devi JD.

JD ve blok zinciri projeleri

Çinli perakende devi JD.com, dün yaptığı bir basın açıklamasına göre yeni bir blok zinciri teknolojisi projesi geliştireceğini açıkladı. Bu projede ise 2 farklı endüstrinin ortaklaşa bir çalışma yürütmesi planlanıyor.

Financial Times’a göre, Jingdong Group (JD.com) Çin’in çevrim içi pazarının %30’unu kontrol eden bir e-ticaret şirketi. 314 milyona yakında aktif kullanıcısı olduğu gelen bilgiler arasında. Şirket, e-ticaret, dağıtım hizmetleri ve finans alanında yeni teknolojilerinin uygulanmasına odaklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açıklamaya göre JD, bu proje için Çin Bilimler Akademisi (ISCAS) ve New Jersey Institute of Technology (NJIT) ile ortaklaşa bir çalışma yapacak. Bu laboratuvarlardan ise verimlilik projelerini çözmek ve teknolojileri daha iyi incelemek için gerekli destek alınacak.

Laboratuvarın diğer hedefleri arasında, gizliliğin daha iyi korunması ve perakende zincirinin daha iyi kontrol edilmesi alanında da destek alınması planlanıyor.

Çin Bilimler Akademisi Yazılım Enstitüsü müdürü Zhong Hua yaptığı açıklamada: “Bu ortaklık sayesinde blok zinciri inovasyonunu geliştirecek ve blok zinciri teknolojisinin endüstriyel uygulamalarını destekleyeceğiz.”

JD geçtiğimiz ay ise “Akıllı Şehir” projesinde bir yapay zeka ve blok zinciri teknolojisini aynı projede kullanmayı planladığını açıklamıştı. Bu projede ise görev alacak olan Araştırma Enstitüsü, tüm doğu Çin bölgesini baz alarak sanayi maliyetlerini düşürmeyi ve verimliliği arttırmayı planlıyor.

Ağustos ayında ise Huatai Menkul Kıymetler ve Xingye Bankası arasında da ortak bir finansal blok zinciri projesi geliştirilmişti. Bu projeye göre hem maliyetler azaltılacak hemde blok zinciri teknolojisinin beraberinde getirmiş olduğu güvenlik daha da arttırılacak.

JD yaptığı iş gereği teknolojiyi yakından takip eden bir firma. E-ticaret alanında ki projelerin artması ile birlikte artan rekabet sebebiyle şirket Ar-Ge faaliyetlerine ciddi miktarlarda paralar harcıyor. Çin’de neredeyse her gün yeni bir kripto para veya blok zinciri projesi ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan bazı projeler ise sektöre yön verecek kadar etkili.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x