Yükleniyor...

Peter Brandt, Amatör Yatırımcıları Eleştirdi

Peter Brandt, amatör Bitcoin (BTC) yatırımcılarının kısa vadeli fiyat modellerine odaklanarak tek bir ağaca ulaşmak için kocaman ormanı kaçırdıklarını iddia etti.

peter brandt amatörleri eleştirdi

Peter Brandt, amatör Bitcoin (BTC) yatırımcılarının kısa vadeli fiyat modellerine odaklanarak tek bir ağaca ulaşmak için kocaman ormanı kaçırdıklarını iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para topluluğunun ünlü isimlerinden Peter Brandt, Bitcoin’in fiyat eylemi hakkında yorum yaparken uydurma “altı kör fare” sinyalini göndererek topluluğa misilleme yaptı. İster inanın ister inanmayın, takipçilerinin bazıları bu kavramı direkt Google’da arattı. Brandt, bu tweet ile görünüşe göre kısa vadeli fiyat modellerinin önemsizliğini göstermek istedi ve tüccarları uzun vadeli resme odaklanmaya çağırdı. Efsanevi tüccarın dikkatini çeken tweet, Bitcoin’in aynı anda iki desen oluşturduğunu gösteriyor: Yükselen bir kama ve yükselen bir kanal. İlki düşüş eğilimi gösterirken, ikincisi yukarı yönlü fiyat hareketinin devam ettiğini gösterir, bu nedenle trader’lar hangisinin sonunda gerçekleşeceğini anlamaya çalışır.

Brandt için önemli olan tek şey, BTC’nin Ocak 2018’deki parabolik ilerlemesini ihlal ettikten sonra 28 aydır sarmal bir pazarda olması. Kripto paraların temelleri “satın al” diye bağırsa da, fiyatı bastırıldı.  Ancak sonunda geri çekilmesi beklenirken, büyük bir hamle ile geri döndü.

Brandt Twitter’a Geri Döndü

Brandt’in bir kez daha ateşli bir boğaya dönüşüp dönüşmediği belli değil. 12 Mart çöküşünden sonra, ünlü isim BTC’nin 0’a düşme olasılığını 100 bin dolara çıkma olasılığından daha yüksek bulduğunu ifade etmişti. Brandt ayrıca son zamanlarda, “saygısız troller” nedeniyle artık BTC hakkında tweet atmayacağını dile getirmişti.

Brandt’ın ürkütücü fiyat tahminleri son zamanlarda yaşanan düzetmeyle beraber kripto para meraklılarından şiddetli eleştiri aldı.