Yükleniyor...

Peter Schiff Ağır Konuştu: “Balinaların Bitcoin Alan Aptal İnsanlara İhtiyacı Var!”

Yaptığı iddialı çıkışlarla dikkat çeken ünlü altın savunucusu Peter Schiff, Gemini kurucu ortağı Tyler Winklevoss'u, Bitcoin fiyatını manipüle ettiği gerekçesiyle suçlayarak polemiğe girdi.

peter schiff 1

Yaptığı iddialı çıkışlarla dikkat çeken ünlü altın savunucusu Peter Schiff, Gemini kurucu ortağı Tyler Winklevoss’u, Bitcoin fiyatını manipüle ettiği gerekçesiyle suçlayarak polemiğe girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schiff Winklevoss’u suçlayarak, onun Bitcoin varlıklarından kurtulmak için ‘saf insanlara’ ihtiyacı olan balinalardan biri olduğunu söyledi.

Bitcoin Satın Alanlar ‘Saf Ya Da Aptal’ Değil

Winkelvoss Schiff’e yanıt olarak, Schiff gibi ateşli Bitcoin eleştirmenleri etrafta olduğu sürece, aptalların sayısının hiç de azalmayacağını söyleyerek ağır bir şekilde iğneledi.

Aslında Schiff’in ünlü ikizlere yaptığı saldırılar, geçmişe bakıldığında sürpriz olmamalı. 2012 yılında Ibiza adasında Bitcoin’i öğrenen ikizler, riskli bir şekilde Charlie Shrem’in BitInstant’ına yatırım yapmaya karar verdiler ve tonlarca koin almaya başladılar. İkizler sonunda milyarder oldular ve yeni dijital harekete öncülük ettiler.

Altın düşkünü Schiff ise 2011 yılında BTC hakkında bilgi sahibi olmasına rağmen kripto devriminin kenarlarında kalmayı tercih etti.

Şimdilerde Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %53 düşüşle 9.500 dolar civarından işlem görüyor. Schiff ise Bitcoin milyarderlerine saldırırken, onlar da Schiff’i akılsız görüp laflarına karşılık veriyor.