Yükleniyor...

Peter Schiff, Bitcoin (BTC) Fiyatının Neden Yükseldiğini Açıkladı

Bitcoin’e olan nefretini her daim paylaşan Peter Schiff, Bitcoin (BTC) fiyatının iki gün içinde yüzde 20 oranında toparlanma yaşamasıyla ilgili konuştu.

peter schiff bitcoin fiyatının neden arttığını açıkladı

Bitcoin’e olan nefretini her daim paylaşan Peter Schiff, Bitcoin (BTC) fiyatının iki gün içinde yüzde 20 oranında toparlanma yaşamasıyla ilgili konuştu.

Bitcoin, müthiş bir ralliden sonra 9 bin 500 dolar seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, altın fanlarından Peter Schiff, Bitcoin’in tamamen spekülasyon tarafından yönlendirildiği eski hikayeye sadık kalmaya devam ediyor. Schiff, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin, bugün diğer risk varlıkları gibi spekülatörler tarafından arttırılıyor. Bitcoin ve altının ortak hiçbir yanı yoktur, bu yüzden bugünün fiyat hareketleri hakkında kafa karıştırıcı bir şey de yoktur.”

Bitcoin 1, Peter Schiff 0

Schiff, 2011 yılında lider kripto para biriminin öleceğini tahmin eden deneyimli bir Bitcoin ayısı olmasıyla ünlüdür. BTC Mart ayında bir düşüş yaşadıktan sonra ünlü isim, çok yanlış sonuçlanan fiyat tahminlerinde bulundu. Çöküşten hemen sonra Schiff, Bitcoin yatırımcılarına yüzde 50’lik başka bir düşüşe hazır olmaları gerektiğini söyledi. BTC fiyatı, Schiff’in düşüş çağrısından bu yana yüzde 90’ın üzerinde değer kazandı.

13 Nisan’da Schiff, kripto para birimi hodler’larının, çok pahalı bir ders almak üzere olduklarını ifade etmişti.

Spekülasyondan Daha Fazlası

Soğukkanlı piyasa katılımcıları Schiff’in Bitcoin eleştirisinin asılsız olmadığını fark edebilirler. Bitcoin aslında oldukça küçük bir piyasa değeri nedeniyle balina manipülasyonlarına karşı oldukça hassas olan çok değişken bir varlıktır. Sonuçta, BTC 2019’un en yüksek seviyesi 10 bin 500 dolardan bir aydan daha az bir sürede 3 bin 800 dolara kadar geriledi.

Bununla birlikte, aşırı alımlı türev işlem platformları değil, gerçek borsalarla yapılan spot borsaların son fiyat artışının arkasında olduğu göz önüne alındığında, bu sefer durum farklı olabilir. Aslında, BitMEX’in açık ilgisi tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Bu, yatırımcı Mohit Sorout‘a göre gerçek talebi gösteriyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner