Yükleniyor...

Peter Schiff: “Bitcoin’in (BTC) Kendisi de Hack’lenebilir”

Twitter’da yaşanan hack skandalından sonra Peter Schiff, Bitcoin'in de hack’lenebileceğine inanıyor.

peter schiff scaled

Twitter’da yaşanan hack skandalından sonra Peter Schiff, Bitcoin’in de hack’lenebileceğine inanıyor. Yeni tweet’inde Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, bir dizi önemli kripto para birimi hesabının kripto para dolandırıcılığını teşvik etmek için ele geçirilmesinden sonra Bitcoin’in kendisinin de hack’lenebileceğini iddia etti. Schiff, şunları söyledi:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Doğrulanmış tüm Twitter hesaplarının bir Bitcoin aldatmacasını yürüten biri tarafından saldırıya uğradığı anlaşılıyor. İlk defa doğrulanmamak avantaj sağladı. Acaba bu, Bitcoin’in kendisinin de hack’lenmesinin habercisi mi?”

Bitcoin eleştirmeni Schiff, takipçilerini altına yatırım yaparak güvenli tarafta kalmaya çağırdı.

Dolandırıcılar Twitter’ı Nasıl Hack’ledi?

Dün gece bildirdiğimiz gibi, Barack Obama, Bill Gates ve diğer önemli kişiliklerin resmi Twitter hesapları, bir Bitcoin dolandırıcılığının reklamını yapmak için 15 Temmuz’da hacker’lar tarafından ele geçirildi.

Dolandırıcılar adreslerine gönderilen Bitcoin miktarını ikiye katlamayı vaat etti ki bu elbette müthiş bir yalandı. Dolandırıcılık, Binance ve Coinbase de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi borsalarının, “CryptoForHealth” ile sahte bir ortaklığı duyurmaya başlamasından hemen sonra gerçekleşti.

Daha sonra, kötü aktörlerin Twitter paneline erişmeyi başardıkları ve bu şekilde hesapları bir bir kontrol etmeye başladıkları ortaya çıktı.