Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Peter Schiff, Bitcoin’in Değerlenmesinde “Balinaları” Suçluyor

Peter Schiff, Bitcoin’in Değerlenmesinde “Balinaları” Suçluyor

ABONE OL:google-news

Geçmiş dönem “HODLer”larından olan Peter Schiff, perakende yatırımcıların kripto para birimi piyasalarındaki balinaların taktikleri nedeniyle sorunlarla boğuştuğunu dile getirdi. Schiff attığı bir tweet ile “Bitcoin hodlers #Bitcoin fiyatı yükseldiği zaman zengin olacaklarına inandıkları için satış yapmazlar. Bitcoin balinaları ise piyasadaki bir kaza onları yok etmeden önce kazançlarını gerçekleştirmek için şimdi satış yaparak zenginleşiyor. Balinalar, ellerinde Bitcoin tutanların kaybetmediğinden ve para kazanamadıklarından emin olmalı!”

Schiff’in yorumları, 2011’den bu yana en yüksek gün içi kazancını bildiren Bitcoin’in (BTC) en yüksek gün içi kazançları için göz kamaştırıcı bir pazar kazanımının ardından bir hafta boyunca göze çarptı. Altına karşı, Bitcoin 26 Ekim’de Schiff’in açıklamalarından önce yüzde 30’un üzerinde bir artış kaydetti. Twitter kullanıcıları durumun dijital varlık sınıflarına göre neredeyse benzersiz olduğunu tekrar belirtti. Bazıları ise alaycı bir şekilde, Schiff’e göre, altının bu tür ticaret oyunlarına karşı bağışıklık kazandığını düşündüğünü dile getirdi.

Peter Schiff Düşüş Tahmini Yapıyor

Bildirildiği gibi, Schiff Bitcoin için düşüş tahminlerinde bulunuyor. Bitcoin’in güvenli bir yatırım aracı olarak tanıması “dijital altın” kavramına da olumlu katkıda bulundu.  Endüstri yorumcuları, merkez bankası politikasının, Bitcoin’in performansını olumlu etkileyeceğini düşünüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar