Yükleniyor...

Peter Schiff, Bitcoin’in Değerlenmesinde “Balinaları” Suçluyor

Geçmiş dönem “HODLer”larından olan Peter Schiff, perakende yatırımcıların kripto para birimi piyasalarındaki balinaların taktikleri nedeniyle sorunlarla boğuştuğunu dile getirdi.

5d8e644d2e22af02e1248dbb

Geçmiş dönem “HODLer”larından olan Peter Schiff, perakende yatırımcıların kripto para birimi piyasalarındaki balinaların taktikleri nedeniyle sorunlarla boğuştuğunu dile getirdi. Schiff attığı bir tweet ile “Bitcoin hodlers #Bitcoin fiyatı yükseldiği zaman zengin olacaklarına inandıkları için satış yapmazlar. Bitcoin balinaları ise piyasadaki bir kaza onları yok etmeden önce kazançlarını gerçekleştirmek için şimdi satış yaparak zenginleşiyor. Balinalar, ellerinde Bitcoin tutanların kaybetmediğinden ve para kazanamadıklarından emin olmalı!”

Schiff’in yorumları, 2011’den bu yana en yüksek gün içi kazancını bildiren Bitcoin’in (BTC) en yüksek gün içi kazançları için göz kamaştırıcı bir pazar kazanımının ardından bir hafta boyunca göze çarptı. Altına karşı, Bitcoin 26 Ekim’de Schiff’in açıklamalarından önce yüzde 30’un üzerinde bir artış kaydetti. Twitter kullanıcıları durumun dijital varlık sınıflarına göre neredeyse benzersiz olduğunu tekrar belirtti. Bazıları ise alaycı bir şekilde, Schiff’e göre, altının bu tür ticaret oyunlarına karşı bağışıklık kazandığını düşündüğünü dile getirdi.

Peter Schiff Düşüş Tahmini Yapıyor

Bildirildiği gibi, Schiff Bitcoin için düşüş tahminlerinde bulunuyor. Bitcoin’in güvenli bir yatırım aracı olarak tanıması “dijital altın” kavramına da olumlu katkıda bulundu.  Endüstri yorumcuları, merkez bankası politikasının, Bitcoin’in performansını olumlu etkileyeceğini düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x