Yükleniyor...

Peter Schiff, Elon Musk’ı Dogecoin (DOGE) Tweet’i Attığı İçin Suçladı

Bitcoin karşıtı olmasıyla bilinen altın yatırımcısı Peter Schiff, Elon Musk’ı kripto paraların değerlerini aniden yükselmesinden dolayı eleştirdi!

b3dff9d92db65f560d8830a6330ef43a

Bitcoin karşıtı olmasıyla bilinen altın yatırımcısı Peter Schiff, Elon Musk’ı kripto paraların değerlerini aniden yükselmesinden dolayı eleştirdi!

Son attığı tweet’te Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’in (DOGE) halkın kripto parası olduğunu söyleyen tweet’i hakkında yorum yaptı. Schiff açıklamalarında Tesla CEO’sunun kripto paraların değerlerini aniden arttırdığını açıkladı.

Schiff, Musk’ı Eleştiriyor

Altın ve gümüşü güvenli liman olarak gören Peter Schiff, Elon Musk’ın Dogecoin hakkında söylediklerini “geriye dönüp bakıldığında kaçınılmazdı” ifadelerini kullanarak eleştirdi. Schiff gelen yorumlara cevap verirken Musk’a herhangi bir kötü duygu beslemediğini söyledi. Sadece Elon Musk’ın kripto paraları pump’lamasını sevmediğini açıkladı.

Açıklamalarında kripto paraların bir balon olduğunu, bu yüzden de yatırımcıların çok fazla para kaybedebileceğini düşündüğünü ekledi.

Elon Musk DOGE’ı Bitcoin’den (BTC) Daha Çok Seviyor

Geçen Cuma Bitcoin’i Twitter hesabında biosuna ekleyen Elon Musk, bu kelimeyi şu an kaldırmış görünüyor. Bu olay Musk’ın bugün DOGE ile ilgili attığı tweet’lerle çakıştı. Bu nedenle de insanlar ünlü girişimcinin DOGE’ı Bitcoin’den daha çok sevdiğini dile getirdi.

Elon Musk’ın birkaç yıldır Dogecoin hayranı olduğu biliniyordu. 2019 ve 2020’de Dogecoin’i birkaç kez benimsemişti, hatta Twitter hesabında Dogecoin’in en çok sevdiği kripto para olduğunu, ondan sonraki tweetinde çok havalı bir kripto para olduğunu ifade etmişti. Aynı sene içerisinde, DOGE topluluğu şaka olarak kendisini CEO olarak seçmişti ve Musk birkaç günlüğüne yeni pozisyonunu Twitter biosunda paylaşmıştı.

İlk aşamalarda Bitcoin’den bahsetmeye başlayan Elon Musk, ilk açıklamalarında güvenli liman olmadığından bahsetmişti. Ama görüyoruz ki Aralık 2020’de Bitcoin hakkındaki fikrini değiştirdi. Geçen Cuma Tesla CEO’sunun Bitcoin destekçisi olduğunu ve biosuna Bitcoin’i eklediğini gördükten sonra, Bitcoin fiyatı 32,000 dolardan 38,600 dolara yükseldi.

Elon Musk’ın bu davranışları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x