Yükleniyor...

Peter Schiff: “İzdiham Başlamadan Altın Alın”

En büyük altın savunucularından Peter Schiff, altın fiyatının yavaşça büyümesinin yakında gerçek bir dalgalanma yaratacağını belirtti

peter schiff izdiham başlamadan altın alın

En büyük altın savunucularından Peter Schiff, altın fiyatının yavaşça büyümesinin yakında gerçek bir dalgalanma yaratacağını belirtti. Önde gelen ekonomistlerden Peter Schiff, altın fiyatının haftalık olarak etkileyici bir şekilde kapanmasından sonra altının USD’deki küresel seyir nedeniyle büyük alımlar için bir hedef olacağını tweet’ledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haftalık Bin 800 Doların Üzerinde

Euro Pacific Capital genel müdürü Peter Schiff, son tweet’inde, altın fiyatının 2011 sonbaharından bu yana ilk kez bin 800 dolar seviyesinin üzerinde bir haftalık baskı yaptığını paylaştı.

Schiff, Fed’in korkunç USD enjeksiyonu nedeniyle yatırımcılar bunun için can atmaya başladığında, bu kademeli büyümenin yakında büyük bir dalgalanmaya ve altın talebine dönüşeceğini öngörüyor. Schiff, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Altında satın alımlar için yaşanacak izdiham başlamadan önce altınınızı alın.”

Peter Schiff, takipçilerine geçen yıl 1 Şubat’tan bu yana bir aydır değer kazanan ABD Doları Endeksi’ni de hatırlattı. Ekonomist USD’nin kademeli düşüşünün yakında düzensiz bir çöküşe dönüşeceğini ve ABD ekonomisini ve piyasalarını aşağı çekeceğini düşünüyor.

Bitcoin’i Hala Kucaklamıyor

Bu hafta başlarında meydana gelen büyük çaplı Twitter hack skandalından sonra Peter Schiff, burada bile Bitcoin‘i eleştirmek için bir şeyler bulmayı başardı. Hack skandalının Bitcoin dolandırıcılığını amaçladığını söyleyen Schiff, bunun BTC’nin hacklenmesinin bir habercisi olabileceğini dile getirdi.