Yükleniyor...

Peter Schiff ve Fed, Bitcoin İçin Aynı Şeyleri Düşünüyor

Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, attığı yeni tweet'inde Bitcoin'i fiat olarak kategorize etme konusunda ABD Merkez Bankası Fed ile aynı düşüncede.

peter schiff bitcoin btc fed

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, attığı yeni tweet’inde Bitcoin’i fiat olarak kategorize etme konusunda ABD Merkez Bankası Fed ile aynı düşüncede.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’e karşıtlığı ile bilinen aynı zamanda Fed’in politikalarını acımasız bir biçimde eleştiren Schiff; lider kripto para biriminin aslında mevcut tabloya yeni bir şey getirmediğini savunuyor. Ona göre hem devlet destekli paralara hem de ‘kripto fiat’a olan güven ortadan kalktığında yatırımcılar kesinlikle altına dönecek.

Yeni Bir Varlık Sınıfı Değil

New York Federal Reserve ekonomistleri Michael Lee ve Antoine Martin tarafından hazırlanan bir blog gönderisinde, Bitcoin’in yeni bir varlık sınıfını temsil etmediği kripto para biriminin başka bir fiat para biçimi olduğuna inanıyor. Fed’in sunduğu tanıma göre, Bitcoin eski Rai taşlarıyla (Rai taşları, Pasifik Okyanusu’nun güneyindeki Yap Adası’nda, para olarak kullanılan dev taşlardır) eşdeğerdir, çünkü bu varlıkların her ikisi de özünde değersiz nesnelerdir. Bitcoin’in tek yeniliği, transfer mekanizmasından oluşur ancak bu stablecoin’ler ve hatta CryptoKitties için bile geçerlidir.

Enerji Destekli Bir Varlık

ABD Başkanı Donald Trump da Bitcoin’in hiçbir şey tarafından desteklenmediğine inanırken, savunucuları dünyanın en güçlü bilgi işlem ağının arkasındaki ilk enerji destekli kripto para birimini temsil ettiğini iddia ediyor. Daha önce açıklama yapan kripto para dünyasının ünlü ismi PlanB, madencilik ekipmanı ve tesislerine milyarlarca yatırım yapıldığını açıklamıştı.