Peter Schiff Yine Bitcoin’i Eleştirdi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Peter Schiff Yine Bitcoin’i Eleştirdi!

Bitcoin’e karşı düşmanlığı ve alaycı tavrıyla bilinen yatırımcı Peter Schiff bir kez daha kripto para birimine saldırmak için fırsat buldu.

Peter Schiff Yine Bitcoin’i Eleştirdi

Bitcoin’e karşı düşmanlığı ve alaycı tavrıyla bilinen yatırımcı Peter Schiff bir kez daha kripto para birimine saldırmak için fırsat buldu. Ünlü altın yatırımcısı bu sefer Bitcoin’in güvenli bir liman olduğu düşüncesini eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schiff, altının değerli bir yatırım olduğunu savunurken, Bitcoin’in değersiz olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Ünlü yatırımcı, son attığı Bitcoin tweet’inde, geleneksel pazarın geri kalanının tümünün koronavirüsten etkilendiğine atıfta bulunarak, Bitcoin’in neden yükselmediğini sorguladı. Schiff, “Eğer @Bitcoin son hisse senedi, tahvil, para birimi ve altın piyasası oynaklığı ile toparlanamazsa, hangi şartlar altında toplanacak? Bitcoin yükselmezse neden ona sahip olmalıyım? Bu sorunun cevabı onu satmaktır” ifadelerini kullandı.

Schiff: Yükselmeyecekse Neden Yatırım Yapayım?

Ünlü yatırımcı, yükselmeyecekse neden Bitcoin’e yatırım yapması gerektiğini sordu. Ayrıca Bitcoin’in hangi koşullar altında toparlanacağını sorduğu tweet’i ile piyasadaki belirsizliğe karşı varsayılan güvenli liman argümanını da bu şekilde sorgulamış oldu.

Bununla beraber Schiff’in bu ifadelerine karşı çıkan kripto para kullanıcılarından birisi de, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin son 12 ayda yüzde 120 arttı,  altın-son 12 ayda yüzde 23 artış yaşadı. Güzel hikaye Peter.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x