Yükleniyor...

Peter Schiff Yine Sahneye Çıktı: Bitcoin 1.000 Dolara Gerileyecek

Bitcoin'in en büyük eleştirmenlerinden biri olan Peter Schiff'in fiyat tahmini dalga konusu oldu.

Peter Schiff Yine Sahneye Çıktı Bitcoin 1.000 Dolara Gerileyecek

Bitcoin’in en büyük eleştirmenlerinden biri olan Peter Schiff’in fiyat tahmini dalga konusu oldu. Bitcoin savunucuları, 21 Kasım’da BTC/USD paritesinin 1.000 dolara kadar gerileyeceğini iddia eden Peter Schiff’e karşı birleşti.

“Baş ve omuzlar” formasyonunu karşılayan mevcut fiyat hareketi ile ilgili yorumda bulunan altın savunucusu, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde önemli bir düşüşün yaşayacağını öngörüyor.

Schiff, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bitcoin, 25 Ekim’de yaşanan yüzde 40 fırlamadan önce işaret ettiğim baş ve omuzlar formasyonunun tepesinin boyun çizgisine yaklaşıyor. Sağ omuz, şimdi yukarı yönelmiş durumda ve boyun çizgisi ise omuzlara paralel olarak eğilmiş durumda. 1.000 dolara gerilerse, desen tamamlanır.”

Schiff, bir sonraki tweet’inde iddiasını yineleyerek ”Bitcoin’e uzun vadeli yatırım yaptıysanız, durum hiç iyi gözükmüyor!” ifadelerini kullandı.

Altın savunucusunun Bitcoin fiyat tablosunun ekran görüntüsünü almak yerine bilgisayar ekranın fotoğrafını çekmesi ise alay konusu oldu.

Tutarsız Fiyat Öngörüleri Silsilesi

Peter Schiff, tutarsız Bitcoin fiyat tahminleri ile bilinen bir isim. Şimdiye dek Bitcoin’in sonunun geldiği konusunda emin görünen Schiff’in eski tahminleri yanlış çıktı.

Schiff’in uzun vadeli tahminleri arasında Bitcoin’in hiçbir zaman 50.000 dolara ulaşamayacağı, altının ise 5.000 dolara ulaşacağı yer alıyor. Schiff, Ekim sonunda Bitcoin’in altın karşısında yüzde 30 değer kazanması sonrası yatırımcıları manipülasyon yapmakla suçlamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x