Yükleniyor...

Peter Schiff’in Twitter Hesabı Hack’lendi!

Kripto karşıtı ve altın maksimalisti olan Peter Schiff'in hesabını ele geçiren hacker'lar, sahte bir token'ın linkini paylaştı.

hacker peter schiff

Kripto karşıtı ve altın maksimalisti olan Peter Schiff‘in hesabını ele geçiren hacker’lar, sahte bir token’ın linkini paylaştı.

Kripto para karşıtlığıyla ve Bitcoin‘e karşı yürüttüğü eleştirel yaklaşımla bilinen Peter Schiff‘in Twitter hesabı hack’lendi. Hacker’lar, Schiff’in hesabından sahte bir kripto para birimini tanıttılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schiff, altın temalı NFT koleksiyonu oluşturmuş ve bunu takipçileriyle paylaşmıştı. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen hacker’lar, Gold isimli bir token’ı paylaşarak oltalama saldırısı yapmayı denediler.

Kripto Karşıtı Schiff’in Twitter Hesabı Ele Geçirildi!

Bitcoin karşıtı Peter Schiff, Bitcoin ağı üzerinden çıkardığı NFT koleksiyonuyla binlerce kripto yatırımcısının ilgisini üzerine çekmişti. Bu durum, Schiff’in kripto sektöründeki bilinirliğini artırdı.

Altın maksimalisti Schiff’in Twitter hesabını ele geçiren hacker’lar, popüler ismin şöhretinden yararlanmaya çalıştı. Hacker’lar, Gold adında oluşturdukları bir kripto para projesi için link paylaştılar.

Schiff’in hesabını elinde tutan hacker’lar, fiziksel ve dijital paralar arasında köprü kuran bir Web3 projesini duyurdular. Bu sahte projenin yerel token’ı olan Gold için de lansman düzenlendiğini aktardılar. Tamamen Schiff’e aitmiş gibi gösterilen bu paylaşım, kısa sürede dikkat çekti.

Peter Schiff‘in oğlu olan Spencer Schiff, babasının Twitter hesabının hack’lendiğini ve yapılan paylaşımın Peter’a ait olmadığını duyurdu. Spencer, babasının hesabından atılan bu tweet’e tıklanmaması gerektiğinin altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x