Yükleniyor...

Peter Smith: ABD’nin Temerrüde Düşmesi Kriptoyu Etkileyecek

Blockchaincom CEO’su Peter Smith, ABD’nin temerrüde düşmesinin kripto sektörünü sarsabileceğini söyledi.

peter smith

Blockchaincom CEO’su Peter Smith, ABD’nin temerrüde düşmesinin kripto sektörünü sarsabileceğini söyledi. 

Londra merkezli kripto firması Blockchaincom’un CEO’su 25 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, ABD hükümetinin temerrüde düşmesinin ilk başta kripto para birimlerinden geri çekilmeyi tetikleyeceğini, daha sonra ise yukarı doğru bir itme hareketi yaşanacağını belirtti. 

Smith: 2024 Üstel Bir Yıl Olacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kongrenin devlet borçlanmasında 31,4 trilyon dolarlık sınırı yükseltmemesi halinde, ABD hükümeti önümüzdeki ay borç ödemelerinin gerisinde kalabilir ve hatta temerrüde düşebilir. Bu durum da küresel finans piyasalarında ekonomik felaket ve paniği beraberinde getirebilir. 

Bloomberg tarafından düzenlenen Katar Ekonomik Forumu’nda konuşan Peter Smith, ABD’nin temerrüde düşmesinin ya da resesyona girmesinin kripto sektörü için kötü olabileceğini söyledi. Smith konuşmasının devamında ise: “Bunlar riskli varlıklardır ve siz de riski ortadan kaldırmak istersiniz. Uzun vadede, bunlar muhtemelen kripto için iyidir. ABD hükümeti temerrüde düşerse, muhtemelen kripto piyasasında hızlı bir geri çekilme ve ardından güçlü bir yukarı doğru itme göreceğiz” ifadelerini kullandı. 

Kripto piyasasının döngüsel kalıpları takip ettiğini belirten Smith, 2022’nin oldukça acı verici olmasına rağmen, bu yıl piyasanın toparlandığını ve 2024’ün başka bir üstel yıl olacağını söyledi. 

Bununla birlikte, kullanıcılara kripto cüzdan hizmeti sunan ve aynı zamanda bir kripto borsası olan Blockchaincom, Dubai’deki küçük Orta Doğu ofisini genişletmeyi düşünüyor. 

Smith: “Dubai hükümeti sektörle ve düzenlemelerle ilgili çok sağlıklı, istişari bir süreç içinde. Sanırım bunlar düşündüğümüz yerde sonuçlandığı sürece, Dubai’ye yoğun bir şekilde yatırım yapacağız” dedi. 

Smith, şu anda şirketin en çok Singapur ve Avrupa’daki operasyonları desteklemek için yatırım yaptığını belirtti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x