Yükleniyor...

Petrol Şirketi, 1 Milyon Madencilik Cihazının Kanada’da Barındırılmasını ve İşletilmesini Sağlayacak

Black Rock Petroleum şirketi, yeni anlaşması kapsamında gaz rezervlerinde 1 milyon Bitcoin madencilik cihazını barındırmaya ve işletmeye hazır olduğunu duyurdu.

kripto para cihazı

Black Rock Petroleum şirketi, yeni anlaşması kapsamında gaz rezervlerinde 1 milyon Bitcoin madencilik cihazını barındırmaya ve işletmeye hazır olduğunu duyurdu. Petrol şirketi, Optimum Mining Host Limited Liability Co ile taşınan milyonlarca Bitcoin madencilik cihazını barındırmak ve işletmek için bağlayıcı bir anlaşma imzaladı. Böylece Bitcoin cihazları Kanada’daki üç gaz rezervine dağıtılacak:

“Mevcut üretim seviyeleri iyi ve mühendislerimiz mülkün tarihi üretim kayıtlarına baktı ve son rezerv değerlendirmelerini analiz etti ve üretimi maddi olarak artıracak uzmanlığa, teknolojiye ve kaynaklara sahip olduğumuzdan ve dolayısıyla sitenin nakit akışını ve Bitcoin madencilerini Kanada’da KWH başına yaklaşık üç sentlik bir enerji maliyetiyle barındırabileceği ve işletebileceğinden emin oldu.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin hükümetinin kripto para işletmeleri ve madenciliği üzerindeki baskıları, madencilerin ülkeden toplu bir şekilde göç etmesine neden olmuştu. En büyük madencilik çiftliklerinden bazıları faaliyetlerini durdurmak ve madencilik ekipmanlarını çevrim içi ikinci el pazarında satarak başka ülkelere taşınmak zorunda kaldı.

Göç, bu madencilik makinelerinin milyonlarcasının çeşitli ülkelere gönderilmesine yol açtı. Kuzey Amerika ülkeleri, özellikle Kanada, Kazakistan ile birlikte öne çıkan bir seçenek haline geldi.

Çin Krizi Merkezileşmeyi Kırdı

Çin, kırsal alanlardaki fazla enerji arzı nedeniyle madencilik faaliyetinin %70’inden fazlasını oluşturan dünyanın Bitcoin madencilik merkeziydi. Ancak, yakın tarihli bir Cambridge raporu, hakimiyetin Nisan ayına kadar %50’nin altına düşerek istikrarlı bir düşüş yaşadığını ortaya koydu. Bu oran, madenci çıkışının ardından Mayıs ayında sert bir şekilde düştü. Birçoğu, Mayıs ayındaki baskının madencilik çiftliklerinin çoğunu yok ettiğine inanıyor.

Madenciliğe katkı açısından ABD ikinci sırada yer alırken, Kazakistan kısa süre içinde üçüncü sıraya tırmandı. Madencilerin Çin’den göçü, bu ülkelerin birçoğunun Bitcoin madencilik sektörünü öncelikle yenilenebilir kaynaklardan gelen kontrollü enerji dağıtımı ile düzenlediği için Bitcoin ağının daha yeşil olmasını sağladı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x