Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Piyango ile Kazandığı Parayı Bitcoin’e Yatırdı

Piyango ile Kazandığı Parayı Bitcoin’e Yatırdı

ABONE OL:google-news

Oynadığı piyango sonucunda 500 bin dolar kazanan bir Illinois sakini, kazancının yarısını Bitcoin’e (BTC) yatırdığını açıkladı. Reddit’te kullanıcı adı “Joxnlol” olan şahıs, 5 Kasım’da Illinois Eyalet Piyango çekini tutan bir resim yayınladı; daha sonra ise kazancının yarısını BTC’ye koyduğunu ifade etti.

Bugüne Kadar Yüzde 65 Kazanç

Joxnlol’un kazanan bileti, 19 Nisan’daki 500 bin dolarlık ödülü aldı. Mayıs ayında Bitcoin (BTC)’ye parasının yarısını yatırdığını söyleyen şanslı kişi bu zamana kadar yüzde 65 kazanç sağladı. Joxnlol, yatırımını en az 1 yıl boyunca hodl olarak tutacağını açıkladı.  Kullanıcı şu ifadeleri kullandı: “En azından bir yıl boyunca hiçbirine dokunmaya niyetli değilim. Acil durumlar için para ayırdım, kendim için para ayırdım, dövmeler için de para ayırdım. Yaptığım tek büyük satın alım kendime yeni bir araba almak oldı.”

Piyango Kazancı ile Yatırım Yaptı

Joxnlol’un 500 bin dolarlık kazancı vergi sonrası kabaca 357 bin dolara düştü, yani BTC’ye 178 bin 500 dolar yatırım yaptı. Piyango sonrası Reddit kullanıcıları kendisine tavsiyeler vermeye başladı. Bu tavsiyelerin çoğu da Bitcoin’in güvenliği ile alakalı oldu.

Statista verilerine göre, Bitcoin’in yaklaşık 167.8 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri 2008-2017 döneminde devlet ve yerel piyango gelirlerinin yaklaşık yüzde 73’ünü temsil ediyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar