Yükleniyor...

Piyango ile Kazandığı Parayı Bitcoin’e Yatırdı

Oynadığı piyango sonucunda 500 bin dolar kazanan bir Illinois sakini, kazancının yarısını Bitcoin'e (BTC) yatırdığını açıkladı.

91da87kvtpw31

Oynadığı piyango sonucunda 500 bin dolar kazanan bir Illinois sakini, kazancının yarısını Bitcoin’e (BTC) yatırdığını açıkladı. Reddit’te kullanıcı adı “Joxnlol” olan şahıs, 5 Kasım’da Illinois Eyalet Piyango çekini tutan bir resim yayınladı; daha sonra ise kazancının yarısını BTC’ye koyduğunu ifade etti.

Bugüne Kadar Yüzde 65 Kazanç

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Joxnlol’un kazanan bileti, 19 Nisan’daki 500 bin dolarlık ödülü aldı. Mayıs ayında Bitcoin (BTC)’ye parasının yarısını yatırdığını söyleyen şanslı kişi bu zamana kadar yüzde 65 kazanç sağladı. Joxnlol, yatırımını en az 1 yıl boyunca hodl olarak tutacağını açıkladı.  Kullanıcı şu ifadeleri kullandı: “En azından bir yıl boyunca hiçbirine dokunmaya niyetli değilim. Acil durumlar için para ayırdım, kendim için para ayırdım, dövmeler için de para ayırdım. Yaptığım tek büyük satın alım kendime yeni bir araba almak oldı.”

Piyango Kazancı ile Yatırım Yaptı

Joxnlol’un 500 bin dolarlık kazancı vergi sonrası kabaca 357 bin dolara düştü, yani BTC’ye 178 bin 500 dolar yatırım yaptı. Piyango sonrası Reddit kullanıcıları kendisine tavsiyeler vermeye başladı. Bu tavsiyelerin çoğu da Bitcoin’in güvenliği ile alakalı oldu.

Statista verilerine göre, Bitcoin’in yaklaşık 167.8 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri 2008-2017 döneminde devlet ve yerel piyango gelirlerinin yaklaşık yüzde 73’ünü temsil ediyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x