Yükleniyor...

Piyasa Çöktü, Dev Kripto Para Borsasının Hacmi Uçtu!

12 Mart'ta kripto para piyasasını derinden etkileyen çöküşle en büyük kripto para Bitcoin'in (BTC) fiyatı 3.

Kripto Para Borsası

12 Mart’ta kripto para piyasasını derinden etkileyen çöküşle en büyük kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatı 3.600 dolara kadar geriledi. Küresel borsaların yukarı yönde hareket etmesinin ardından kripto para piyasası da toparlanmaya başladı ve Bitcoin (BTC) yazım sırasında 5.228 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Piyasadaki çöküşün yaşandığı 12 Mart’ta San Francisco merkezli dev kripto borsası Coinbase’in hacmi bir öncekine güne kıyasla yüzde 280 artışla 1.1 milyar doları geçerken, borsanın 13 Mart’taki hacmi 1.5 milyar doları geçerek 2020’nin en yüksek seviyesine çıktı.

Coinbase Hacim Artışı

Borsa, yakın zaman önce başlattığı hizmet ile toplu Bitcoin işlemini kullanıma sunmuştu. Hizmet birden fazla işlemi bir hesapta toparlarken, Bitcoin ağındaki yükü azaltarak kullanıcıların yüzde 50’ye varan oranlarda çok daha düşük transfer ücretleri ödemesine olanak tanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner