Yükleniyor...

Piyasa Kan Ağlarken XRP Neden Pozitif Bölgede?

Bütün kripto para birimleri bugün düşüşte ve kırmızı alanda yer alıyor.

spark airdrop xrp fiyati ripple

Bütün kripto para birimleri bugün düşüşte ve kırmızı alanda yer alıyor. Fakat Coin360 verilerine göre XRP, pozitif bölgede. Peki bunun sebebi nedir?

Ekran Resmi 2020 12 10 19.50.28

12 Aralık’ta gerçekleşecek olan Spark Token snapshot’ı, XRP’yi canlı tutan en önemli etmenlerden birisi. Şu an üçüncü sırada yer alan kripto para birimi, son 24 saatte %4.33 oranında artış yaşadı. Whale Alert üzerinden kontrol edilebileceği gibi Spark Airdrop’u destekleyen kripto para borsalarına şu an yüklü miktarlarda XRP transferi gerçekleşiyor.

Ekran Resmi 2020 12 10 19.35.02

Flare Networks’ün airdrop’una hazırlık olarak yaklaşık 450 milyon XRP biriktirildi. Buna ek olarak yaklaşık 44 bin yeni XRP hesabı da oluşturuldu. Toplam 94.048 XRP hesabının Spark Token talep etmeye hazır olduğu bildiriliyor.

Spark Airdrop Ne Zaman Gerçekleşecek?

12 Aralık TSİ 03.00’da gerçekleşecek olan snapshot’ın ardından XRP yatırımcılarına önümüzdeki yıl Mart ve Mayıs ayları arasında Spark Tokens (FLR) talep etme fırsatı sunulacak. Spark Token’lar 1:1 oranıyla dağıtılacak.

Öte yandan Flare Networks bu Spark token’larının nihayetinde değerinin ne olacağı konusunda net değil. Şimdilik tek bilinen şirketin Spark token’ları Ethereum blok zinciri yerine kendi Flare ağında dağıtacağı.

XRP Fiyatında Durum Ne Olur?

Kripto para dünyasında çoğu airdrop’ta olduğu gibi, XRP yatırımcıları ve trader’ları da yükseliş dalgası yaşanmasını bekledi. Bununla birlikte, XRP 0.50 dolar ile 0.60 dolar arasında dalgalanıyor. Yazının yazıldığı sırada XRP, 0.57 dolarlık destek bölgesi civarlarında işlem görüyordu. Analist John Njui’ye göre Bitcoin ideal piyasa ortamını sağlayabilirse, XRP’nin önemli bir sıçrama yaşama ihtimali var.

Bitcoin’in fiyat yükseliş senaryosuna göre gerçekleşirse, XRP’nin direnç seviyelerini 0.62 dolar, 0.65 dolar ve 0.68 dolarda yeniden test etme şansı olabilir. Öte yandan bazı analistlerse XRP’nin Spark Token airdrop’undan sonra ciddi bir satış baskısına maruz kalabileceğini dile getiriyor. Bu da kripto para birimini dibe çekebilir.

Bununla beraber CoinPedia’da yer alan bir yazıya göre XRP fiyatının airdrop sonrasında 1 dolara ulaşacağına inanan bir topluluk da var. Birçok kripto para sahibi Twitter’da portföylerini tamamen XRP’ye dönüştürdüklerini dahi duyurdu. Ama az önce de belirttiğimiz gibi XRP fiyatının airdrop sonrasında 0,2 ila 0,3 dolara düşeceğine inananların sayısı oldukça fazla.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner