Yükleniyor...

Piyasa Kırmızı Bölgede Yer Alırken, Ripple (XRP) %8 Değer Kazandı! İşte Yükselişin Nedeni

Piyasa değerine göre en büyük 7.

piyasa kirmizi bolgede yer alirken ripple xrp 8 deger kazandi iste yukselisin nedeni

Piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi olan Ripple (XRP), şu anda yeşil bölgede yer alan tek büyük kripto para. CoinMarketCap verilerine göre, Ripple’ın kripto para birimi XRP şu son 24 saatte yaklaşık %8 arttı.

XRP şu anda, ilk 50’deki her bir kripto para biriminden daha iyi performans gösteriyor. VeThor Token, MVL ve IOST ise, ilk 100’de XRP’den daha iyi performans göstermeyi başaran altcoin’ler arasında yer alıyor. 

Lider kripto para birimi Bitcoin, 18 Mart’ta 60.000 doları yeniden ziyaret etmeyi başardı. Ancak bu seviyenin üzerine çıkmayı başaramadı. Bitcoin, bu seviyeye dokunmaya çok yaklaştıysa da boğalar bunu yapmakta yetersiz kaldı.

Lider kripto para, şu ana kadar 20 Mart’ta ulaştığı en yüksek seviyeden %5.55 düştü ve şu anda Bitstamp borsasında gün içi en düşük seviyesi olan 56.712 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Söz konusu zayıflık, Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve diğer büyük kripto para birimlerinin önemli kayıplar yaşamasıyla daha geniş bir piyasa düzeltmesine tanıklık etmesine neden oldu.

Ripple (XRP) Hala 7. Sırada

21 Mart’ta, otomatik piyasa yapıcısı Uniswap’in yerel token’ı olan UNI, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 35.2 dolara ulaştı. IntotheBlock verilerine göre, protokolün kilitli toplam değeri (TVL) ise, 5.23 milyar dolara ulaştı.

Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen UNI, XRP’yi geride bırakmayı başaramadı ve 8. sırada kaldı.

Ripple (XRP) Neden Yükseldi?

SEC’in Ripple aleyhindeki davasıyla ilgili son duruşma çok önemli gelişmelere neden oldu. Bu da Ripple için iyi günlerin gelebileceği anlamı taşıyabilir. Bir hukuk firması olan Hogan and Hogan’ın ortağı Jeremy Hogan, duruşmaya katılanlardan biriydi.

Hogan, Youtube videosunda, şu anki duruşmayı “bomba gibi bir keşif duruşması” olarak niteledi ve tartışılan önemli noktalara ışık tuttu.

Videoda Hogan, duruşmanın tamamında dikkat çeken iki ana noktayı vurguladı. Bunlardan ilki, XRP’nin sadece bir kripto para olmadığı ve bir fayda içerdiği; bu faydanın ise XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’dan ayırdığı.

İkincisi ise XRP satan herkesin yasadışı bir eylemde bulunup bulunmadığıyla ilgiliydi. Buna göre yalnızca Ripple ve Ripple’a bağlı kuruluşlar XRP’yi yasadışı olarak satabilir. 

Bu nedenle SEC, Ripple ve çalışanları dışında hiçbir şahıs, borsa veya başka bir platformun XRP satarak SEC kurallarını ihlal etmediğini açıkça belirtti. Bu, ABD’deki tüm borsalarda XRP’nin yeniden listelenmesine neden olabilecek bir gelişme olarak kabul edildi. 

Duruşmanın ardından XRP topluluğu, Twitter’da #relistXRP etiketi ile bir kampanya başlattı. Kampanya, birçok ülkede trending topics arasında yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner