Yükleniyor...

Piyasa Toparlandı mı Yoksa Boğa Tuzağı mı? İşte BTC, ETH, XRP ve LTC’de Son Durum

Mevcut piyasa değeri 196.

Boğa tuzağı BTC XRP ETH LTC

Mevcut piyasa değeri 196.272 milyar dolarla 200 milyar dolar seviyesinin altında kalırken, işlem hacmi yüzde 22 artarak 37.455 milyar dolar oldu. Son olarak, Bitcoin’in (BTC) piyasa hakimiyeti yüzde 66,15’e yükseldi, bu da Bitcoin’in tekrar oyunda olduğu anlamına geliyor.

Sıcak haberler

Tayland, petrol ihracatçıları için Blockchain yoluyla vergi iadesi yapacak. Genel müdür Patchara Anuntasilpa, Bangkok Post’a Tayland Özel Veriler Dairesi’nin 2020’nin ortalarında faaliyete geçecek olan Blockchain tabanlı bir ödeme sistemi ile mevcut vergi iadesi yöntemini değiştireceğini söyledi.

Ventuary Labs, Waves protokolüne dayanan bir stablecoin olan Neutrino’u piyasaya sürdü. Neutrino herhangi bir kullanıcının ulusal para birimleri, hisse senetleri ve endeksler gibi gerçek dünya varlıklarına bağlı algoritmik sabit paralar ile sentetik bağlılıklar oluşturmasına izin verecek.

Fransız Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olan Denis Beau, ECB’nin Euro işlemlerini gerçekleştirmenin bir yolu olarak dağıtık muhasebe teknolojisini (DLT) kullanması ve hızlı işlemlere yönelik artan talebin ECB’yi Blockchain ve DLT teknolojileriyle denemeye yönlendirmesi gerektiğini söyledi.

Teknik Analiz

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, Pazartesi günü meydana gelen iki büyük şamdandan sonra yaklaşık 7.300 dolarda durdu. Fiyat bu seviyenin üzerinde satıcı buluyor gibi görünüyor ve bunun bir konsolidasyon ve kar alma faaliyeti mi yoksa yeni bir boğa tuzağı satışının başlangıcı mı olduğunu henüz belli değil. Teknik olarak, BTC’nin fiyatı Bollinger bandının üst tarafında hareket ediyor ve MACD, yine de negatif tarafta hareket etmesine rağmen, yükselişe geçti. Ana direnç alanı 9.300 dolar ile 9.400 dolar arasında. Tersine ise 7.090 doların altında bir kırılma daha fazla satış baskısı gerektirecektir.

Ripple (XRP)

Ripple kripto kurtarma işlemine daha çekingen bir şekilde katıldı. Fiyat, Bollinger ortalama çizgisinin yakınında 0,2267’de direnç buldu ve bu değer ile 0,215 dolar arasında hiç bir kayma yok. MACD yükseliş aşamasına geçerken, Bollinger bantlarının alt tarafında fiyat hareket etmeye devam ediyor. Bu şartlar altında, hangi yöne gideceğini onaylamak için XRP hareket etmelidir. Şu anki önyargı hala aşağı yönlü olsa da, 0,2267 doların üzerindeki sağlıklı bir kırılma, yükseliş eğilimini düşünmemize neden olacaktır.

Ethereum (ETH)

Etherum, 132 dolar düşük seviyesinden keskin bir sıçrama yaptı, -3SD Bollinger çizgisinden ortalama çizgiye ve biraz da üstüne sıçradı. Fiyat 150 dolar seviyesinde durduruldu ve şimdi bu seviye ile 145 dolar arasında değişiyor. MACD, yine de negatif bölgede olmasına rağmen, yükseliş fazına geçti. Son 24 saat içinde yapılan hareket umut verici, ancak alıcılar fiyatı 150 doların üzerine çıkarmak için daha fazla güç beklemeliler. 145 doların altına kapanma, satıcıların fiyat işleminde hala kontrol sahibi oldukları anlamına gelir.

Litecoin (LTC)

Litecoin karmaşık bir sabah yıldız modelinden sonra düzeldi. Fiyat, – 3SD Bollinger hattına yakın seviyesinden ortalama çizgisine taşındı. Fiyat, büyük düşüş eğilimli şamdanın başlangıcı olan 47,6 dolarda durduruldu. Yani, şimdi, Bollinger bantlarının üst tarafında hareket etmeye çalışıyor. MACD yükselişe geçti, ancak yine de sıfır çizgisinin altında. İyileşmeyi onaylamak için, fiyat mahkumiyetle 47,6 dolar seviyesinin üstüne çıkmalıdır (üst kısımda fitil olmayan bir mumla yakın). 45,343 ABD Dolarının altındaki bir düşüş, düşüş eğiliminin hala yerinde olduğunu gösterir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x