Yükleniyor...

Piyasada Neler Oluyor? 17 Aralık 2018 Kripto Para Piyasa Analizi

Piyasa geçen haftaya oranla daha az kayıpla kapadı.

17 aralik kripto pazar analizi

Piyasa geçen haftaya oranla daha az kayıpla kapadı. Bitcoin’de ki kayıp %6 olarak kaldı ve bu oran geçen hafta %15 oranındaydı. Toparlanma süreci ise henüz başlamadı ve yıl sonuna kadar da başlamayacaktır.

Altcoinlerde ise genellikle birkaç coinde yatırım fırsatı oluyor. Geçen hafta BCH ailesinde anlık artışlar yaşanmış ve bazı yatırımcılar kar elde etmişlerdi. Bu hafta ki analizimizde yer verdiğimi dijital varlıklar arasında sadece Litecoin geçen haftaya oranla değer kazandı.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee geçtiğimiz günlerde Şubat ayı ile ilgili çeşitli tahminlerde bulunmuştu. Görüşlerine göre Litecoin pazar hacmi olarak Bitcoin Cash’i geçecekti ve durum yaşandı. Yine Litecoin’in değerinin artacağını belirten Lee’nin bu tahmini de doğru çıktı. Litecoin’de yaşanan artış %10 oranında.

Şuanda yatırımcılara tavsiyemiz altcoinlerde kısa vadeli alış ve satışlar yapmaları. Anlık fırsatlar kripto pazarında her zaman var ve bu fırsatlarla en azından geçmişte yaşanan kayıplar bir nebze olsa da telafi edilebilir.

Bitcoin

Geçtiğimiz hafta 3387 dolardan işlem gören Bitcoin bu hafta %6 değer kaybederek 3250 dolardan işlem görüyor. Yıkım devam etse de şuanda biraz yavaşlamış durumda. Piyasaları hareketlendirecek bir durum ise şuanda mevcut değil.

Tüm yatırımcılar gözlerini Şubat ayına dikmiş durumda. Eğer Şubat ayında SEC ETF kararlarını onaylarsa piyasalarda hareketlenme başlar. Şuanda piyasayı hareketlendirecek tek şey regülatörler. Pazar hacminde ise 2,5 milyar dolarlık daralma yaşandı.

Pazar Kapasitesi: 56,74 milyar dolar

XRP

0,30 dolardan işlem gören XRP bu hafta 0,28 dolara indi. Grafikten de görülebileceği gibi şuanda 0,28 dolar bandını da zorluyor. Aşağıya doğru bir hareketlenme yaşanabilir. Kısa vadede satış pozisyonlarını 0,25 dolarda tutmakta fayda var. Pazar hacminde de 1 milyar dolarlık daralma yaşandı.

Pazar Kapasitesi: 11,75 milyar dolar

Ethereum

Ethereum şuanda çok dalgalı ve güvensiz bir hareket sergiliyor. Hafta başında değerini arttırsa da geçen haftadan bu yana 4 dolar değer kaybı yaşadı. XRP ile arasında ki farkta 3 milyar dolara çıktı. Ethereum’un kısa sürede çatallanma sürecini atlatması ve başarıyla tamamlaması şart.

Pazar Kapasitesi: 8,76 Milyar Dolar

Tether

Tether’de büyük çaplı sorun yok. Haftalardır pazar hacmi 1,88 milyar dolar seviyesinde. Seviyede 0,99 dolar olarak korunuyor. Rakibi olan USDC de ise gerekli yeterliliğe ulaşamadı. Hala daha ilk 25 kripto para arasına girebilmiş değil. Bu hafta Tether ile ilgili önemli bir haberde basına yansımadı.

Pazar Kapasitesi: 1,88 Milyar Dolar

Litecoin

Bu haftanın kazandıran kriptosu Litecoin. Grafikten de görüldüğü gibi hafta başında 24 dolar seviyelerinde hareket eden kripto para anlık değer artışı yaşadı. Yatırım miktarında da artış yaşandı ve en değerli 5. kripto para unvanına sahip oldu. Geçtiğimiz aylarda ise ilk 7 deydi. Yatırımcısına kazandıran Litecoin’in bu hafta ki grafiği ise soru işareti.

Bitcoin Cash

BCH’de büyük yıkım yaşadı. Bu hafta en çok değer kaybeden kripto paraların başında geliyor. En büyük rakibi BSV’de de kayıplar son hızla devam ediyor. Haftanın başında yüksek fiyatlara ulaşsa da 20 dolarlık bir kayıp söz konusu. 2 hafta önce de 40 dolar kayıp yaşayan BCH’de işler hiç iyi değil. Kısa vadeli pozisyonlarda ufak tefek kazançlar sağlanabilir.

Pazar Kapasitesi: 1,41 milyar dolar

Bitcoin Cash SV

BSV’de kayıp devam ediyor. Bu hafta anlık olarak BCH’yi pazar hacmi olarak geçse de yükselişini uzun süre devam ettiremedi. BCH ile birlikte bu hafta en çok değer kaybı yaşayan major kripto paraların başında geliyor.

Pazar Kapasitesi: 1,32 milyar dolar


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x