Yükleniyor...

Piyasada Neler Oluyor? 26 Aralık 2018 Piyasa Analizi

Piyasalar geçen haftaya oranla çok daha hareketli.

2019 Bitcoin Fiyat

Piyasalar geçen haftaya oranla çok daha hareketli. Bitcoin geçtiğimiz haftadan bu yana 4200 dolar bandını kırmasına rağmen bu seviyelerde tutunamadı. Bitcoin Cash ise pazarda ki hakimiyetini arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana en çok kazandıran major kripto paraların başında geliyor.

Pazarda ki hareketliliğin en büyük sebebi yıl sonunun yaklaşması itibariyle birçok oyuncunun geri dönmesi. Bitcoin’de ki çalkantı devam ettiği için anlık artış ve azalışlarla para kazanmak hala daha mümkün. Birçok kripto yatırımcısı ise uzun vadede elinde yatırım bulundurmuyor.

2019’dan yatırımcılar umutluyken fiyatların yukarıya çıkması da birçok yatırımcıyı şimdiden sevindirdi. Pazarda ki dengeler sürekli olarak değişmeye devam ederken Tether’in yükselişi devam ediyor. Altcoinlerde de hareketlilik devam ediyor. Yatırımcılar anlık al sat faaliyetleri ile güzel kazançlar elde ediyorlar.

Bitcoin

Geçtiğimiz hafta 3250 dolardan işlem gören Bitcoin bu haftanın başında 4200 dolar seviyelerini görmüştü. Bu seviyelerde uzun süre kalamadı fakat bu seviyelere çıkması sevindirici. Bu haftada hareketliliğin devam etmesi bekleniyor.

Yatırım hacminde de 10 milyar dolarlık bir artış söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 65,85 milyar dolar

XRP

0,28 dolar seviyesinden işlem gören XRP bu hafta 0,44 seviyelerini zorladı. Bu seviyelerde uzun süre kalamasa da bu hafta aynı seviyeyi zorlayacaktır. Pazar hacminde de 4 milyar dolarlık bir artış söz konusu. Geçtiğimiz haftadan bu yana büyük yol kateden XRP’de kalmak mantıklı olabilir.

Pazar Kapasitesi: 15,21 milyar dolar

Ethereum

84 dolardan 134 dolara kadar pick yaşasa da bu seviyelerde kalamadı. 128 dolardan işlem gören Ethereum 100 doları sonunda geçmeyi başardı. Bu seviyelerden giren yatırımcılar ise ellerinde stok yapmaya devam ediyor.

Çatallanma sürecinin gereksiz olduğunu ve ortaya çıkacak yeni kripto paranın hiç bir işe yaramayacağını düşünen uzmanlar söz konusu. Çatallanma süreci ise hala daha devam ediyor. Yatırım hacminde ise 5 milyar dolarlık artış söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 13,35 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

Bu haftanın kesin galibi BCH. 80 dolardan işlem gören BCH, 100 dolardan fazla artış yaşadı. Bu haftanın başında ise 220 dolara kadar çıktı. Diğer kripto paralar gibi BCH’de bu seviyede uzun süre kalamadı.

Kısa vadede al sat faaliyetleri ile kazanç elde edilebilecek nadir kriptoların başında geliyor. BSV ile arasını büyük ölçüde aşmış durumda. Pazar hacminde ise 1,5 milyar dolarlık artış mevcut.

Pazar Kapasitesi: 3,02 milyar dolar

Tether

Tether uzun süredir 0,99 dolardan işlem görüyordu. Pazarın yıkılması ile birlikte en değerli 4. kripto paraya kadar yükselse de şuanda 5. sırada. Diğer rakipleri ile arasında ki fark ise oldukça az. Litecoin destek alırsa Tether’i devre dışı bırakacaktır çünkü Tether’in yatırım hacmi daha önce 2 milyar doları hiç geçmedi.

Pazar Kapasitesi: 1,92 Milyar Dolar

Litecoin

Litecoin yoluna emin adımlarla devam ediyor. Diğer kriptolara oranla çok daha stabil hareketler sergileyen Litecoin geçtiğimiz haftadan bu yana 3 dolar değer artışı yaşadı. Bu hafta 36 dolar seviyelerini zorlasa da şuanda 30 dolar ideal seviyesi. Pazar kapasitesinde de artış söz konusu.

Litecoin’in kurucusu ise eski gücüne 2019 yılında ulaşacağını ve Etherum’u bile devre dışı bırakacağını açıkladı. Muhtemelen kısa zamanda bir güncelleme haberi gelecektir.

Pazar Kapasitesi: 1,84 Milyar Dolar

Bitcoin Cash SV

Bitcoin Cash’de ki hareketin benzeri BSV’de de yaşandı. Geçtiğimiz hafta 70 dolarlardan işlem gören kripto para bu hafta 120 dolara kadar çıktı. Diğer yandan bu kriptonun yatırımcıları ve fanlarının iddia ettiği gibi BCH’den daha iyi olduğu henüz kanıtlanmadı.

BCH bu hafta BSV’nin neredeyse 2 katı fazla değere ulaşmış ve artış oranı ile de %50 oranında daha fazla bir seviyeye ulaşmıştı. Yatırım hacminde ise 0,3 milyar dolarlık artış yaşandı. Kısa vadeli alış ve satış pozisyonları için şuanda ideal bir kripto para.

Pazar Kapasitesi: 1,62 milyar dolar


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x