Yükleniyor...

Piyasalar Neden Bu Kadar Düştü ve Bu Durum Bitcoin’i (BTC) Nasıl Etkiledi?

Wall Street Perşembe günü en kötü günlerinden birini geçirdi.

Piyasalar Neden Bu Kadar Düştü ve Bitcoin’i BTC Nasıl Etkiledi

Wall Street Perşembe günü en kötü günlerinden birini geçirdi. Analistler buna en acımasız satışlardan biri diyorlar. Dow Jones Sanayi Ortalama Endeksi veya DJX 1.861 puandan fazla kaybetti. BTC/USD’nin kaderi farklı değildi. 12 saat içinde Bitcoin neredeyse %9,5 düştü. ETH/USD, XRP/USD vb. gibi diğer birçok altcoin için de durum aynıydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dün gerçekleşen satışlar, Mart ayından bu yana görülen en kötü satışlardan biriydi. ABD Federal Rezervi, faiz oranlarının 2022 yılına kadar düşük seviyede tutulmasını önerdi. Bu, ekonominin ne kadar zor bir durumla karşı karşıya olduğunun bir göstergesiydi!

Yatırımcıların Mart ayında muazzam zararları oldu. Henüz bu kayıplardan kurtulmadılar. Ve kayıpların artabileceğini hissettiklerinde paniklediler. En riskli varlıklardan biri olan Bitcoin (BTC), belirgin nedenlerden dolayı bir satış gördü.

Bitcoin (BTC) Kazasına Yol Açan Faktörler

Bitcoin (BTC) için dört saatlik zaman dilimi, son altı işlem seansından beşinin kırmızı ile bittiğini gösteriyor. İşte düşüşün olası nedenleri:

Finansal Piyasalarda, Etkin Piyasa Hipotezi adı verilen bir teori vardır. Piyasalar her olumlu ve olumsuz haberi açıklıyor. Ancak piyasanın tam olarak açıklayamadığı şey belirsizliktir. Şu anda hem borsalar hem de BTC/USD piyasası bir belirsizlik döneminde. Hala devam eden Koronavirus pandemisine rağmen, piyasalar Mart ayından beri deli gibi yükseldi. Ve ABD Federal Rezervi böyle bir açıklama yapar yapmaz piyasa karıştı. Karışıklık paniğe yol açtı ve bu da Bitcoin ve diğer dijital varlıklarda satışa neden oldu.

Koronavirüs’ün ilk dalgasında, nakit akışları kurudu ve işletmeler kapandı. Şimdi başka bir enfeksiyon dalgası korkusu var. İnsanlar BTC/USD varlıklarını ellerinden geldiğince bozdular.

Son olarak, Teknik göstergeler Bitcoin’de büyük bir harekete işaret etti. BTC, uzun bir süre konsolidasyon aşamasındaydı. RSI neredeyse dikey olarak düştü. MACD önemli bir aşağı yönlü crossover’a sahipti. Dahası, 10.000 doları aşan yükseliş birkaç kar rezervasyon yaptı. Böylece farklı kaynaklar BTC/USD’deki satış baskısını körükledi.