Yükleniyor...

Piyasalarda Panik: Bitcoin Gerçekten De Öldü Mü?

Tanınmış bir trader'ın piyasa eğilimleri ile katılımcı duygularını birbirinden ayırması beklenir.

btc dead

Tanınmış bir trader’ın piyasa eğilimleri ile katılımcı duygularını birbirinden ayırması beklenir.

Panik Söylentilerine Birçoğu İnanır

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter’da CryptoBirb kullanıcı adlı bir teknik analist ve trader, insanların durmadan “Bitcoin öldü”, “Tekrar düzelmez” söylentilerini tekrarladığını; ancak bu söylentilerin gerçeği yansıtmayıp piyasadaki korku sebebiyle söylendiğini belirtti.

 

CryptoBirb savını kanıtlamak için, piyasa duyarlılığı entegre göstergesi olan ‘CNN’in Korku ve Açgözlülük Endeksi‘ni gösterdi. Son birkaç gün içinde, bu endeks 100 üzerinden 5 puanın altına düştü, yani bu da piyasada aşırı korku olduğunun göstergesiydi. Bir ay önce bu endeks 100 üzerinden 49 puan ile ‘nötr’ olarak değerlendirilmekteydi.

Korkuya Yer Yok

Tüm bu açıklamalara rağmen CryptoBirb, BTC’nin uzun vadeli trend çizgisinin kırıldığını ve ayı piyasasında olduğunu belirtti. Bu durumun ise fiyat davranışındaki uzun vadeli eğilimlere oldukça dikkat eden yatırımcıları korkutabileceğini söyledi.

Ancak boğalar henüz havlu atacak gibi görünmemektedir. CryptoBirb biraz beklenmesi gerektiğini söylerek: “Gelecek haftalar hepimiz için önemli olacak” dedi.

Bu tavsiye piyasa katılımcılarının büyük çoğunluğu için en ihtiyatlı tedbirlerden biri gibi görünmektedir. Yüksek volatilite dönemleri, türev piyasalar veya marj ticareti gibi spot piyasalara girmek için en iyi dönem olmayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x