Yükleniyor...

Piyasanın En Çılgın Grafiği! Bu Grafiğe Göre Milyarlarca Dolar Bitcoin’e (BTC) Akacak!

Ünlü kripto para analistlerinden Filbfilb, Bitcoin'de dikkat çekici bir yükselişin eşiğinde olunduğunu iddia etti ve "piyasanın en çılgın grafiği" olarak nitelendirdiği USDT grafiğine dikkat çekti.

Bitcoin BTC

Ünlü kripto para analistlerinden Filbfilb, Bitcoin’de dikkat çekici bir yükselişin eşiğinde olunduğunu iddia etti ve “piyasanın en çılgın grafiği” olarak nitelendirdiği USDT grafiğine dikkat çekti.

“Yatırımcılar Bitcoin Almaya Hazırlanıyor”

Analist, Tether’in (USDT) toplam piyasa değerinin 2020’de 10,9 milyar dolar artmasını yatırımcıların Bitcoin almaya hazırlandıklarının bir göstergesi olduğunu düşünüyor. Ona göre, Mart ayındaki piyasa çöküşünden bu yana USDT’nin piyasa değerindeki artış tarihsel olarak Bitcoin’in fiyatın yükselmesinden önce görülen bir durum. Analist Tether’in sadece geçen ay muazzam bir büyüme kaydettiğini şu sözlerle ifade ediyor:

30 Ağustos’tan bu yana USDT’deki büyüme 5 milyar dolar oldu. Bu rakam BTC’yi geçen sefer 14.000 dolara götüren tüm USDT arzından %50 daha yüksek… Tether spekülasyonlarının fanı değilim, sadece arz ve talebe bakıyorum.

“Piyasanın En Çılgın Grafiği”

Bitcoin Tether USDT Fiyat Grafigi

Analiste göre, Tether’in (USDT) piyasa değerindeki değişimi gösteren grafik, kripto para piyasasının en çılgın grafiği. USDT arzındaki artışın ve Bitcoin’in fiyatının 2019’daki pozitif korelasyonun oldukça önemli olduğunun altını çizen analist, 2020’de USDT’nin toplam piyasa değerinin 4,1 milyar dolardan 15 milyar doları geçtiğini belirtiyor ve şunları söylüyor:

Piyasa değerindeki sürekli artışın kripto paralarda konuşlandırmaktan başka birçok şey için olduğunu öne sürecek çok az şey var; ya doğrudan fon elde etmek ya da cazip fonlama oranlarından yararlanmak için uzun vadeli likidite sağlamak için. ABD doları güçsüz yani ben de bunun nedenine inanmıyorum.

Analist, küresel piyasanın çökmeyeceğini varsayarak USDT’nin piyasayı iyileştirme için “güç” sağladığını söylüyor. USDT arzındaki artışın yükselişe geçtiğini fakat henüz harekete geçmenin zamanının gelmediğini belirtiyor.

“Önümüzdeki 7 Gün İçinde Önemli Bir Fiyat Hareketi Görülebilir”

Bitcoin’in son fiyat hareketi üzerine de değerlendirmede bulunan Filbfilb, en büyük kripto para biriminde muhtemelen bir hafta içinde sağlam bir fiyat hareketi görüleceğini ve olası bir yükselişle en az 11.500 dolar seviyesine gelineceğini öngörüyor. Filbfilb öngörüsünü şu sözlerle açıklıyor:

2019’dan bu yana ilk kez 10.000 dolar seviyesinde direnç belirtileri gördükten sonra Bitcoin konusunda temkinli bir şekilde yükselmeye devam ediyoruz. O dönem bu seviyeden bir yıkım görmüştük ve muhtemelen şimdi o zamandan daha güçlü. Güçlü bir hareket devam ediyor ve büyük olasılıkla önümüzdeki 7 gün içinde gerçekleşecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner