Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Piyasaya Hakim Olacak Bir Ethereum (ETH) Sezonu Yaşanır mı?

Piyasaya Hakim Olacak Bir Ethereum (ETH) Sezonu Yaşanır mı?

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC), iyi bir nedenden ötürü ilgi odağı oldu: Kırılan rekorlar. Fakat önceki gün yaşanan günlük fiyat düşüşü piyasayı heyecanlandırdı ve son zamanlarda, önde gelen kripto para birimi önceki direnci yeniden test etti ve tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorundan geriledi. Ama analistler bir düzeltmenin ardından BTC’de daha yüksek hareketler beklemeye devam ediyor.

Bitcoin’in yanı sıra, önümüzdeki haftalarda tahminlere göre patlama yaşayacak olan bir diğer kripto para birimi de piyasa değeri açısından en değerli ikinci kripto para olan Ethereum (ETH). Ethereum da BTC gibi geçen yıldan bu yana fiyatında artış izliyor. O zamanlar da temel analizlere göre yükselişler yaşanacaktı. Şimdi ise analistler, ETH’nin büyük bir patlama yaşayacak şekilde iyi konumlandırıldığını ifade ediyor.

Yazının yazıldığı sırada Ethereum CoinMarketCap‘e göre 1080 dolardan işlem görüyordu. Lider kripto birimi geçtiğimiz günlerde 1300 doların üzerine çıksa da daha sonra BTC ile beraber bir gerileme yaşamıştı. Ethereum üzerindeki satış baskısı yoğunlaştıkça 1300 dolarlık bölgede birden fazla reddedilme ile karşı karşıya kaldı. Dünün satış baskısı BTC ve ETH’yi bir düzeltmeye gönderdi, ancak boğalar hızlı bir şekilde devreye girip satış baskısını durdurdu.

Yükseliş Devam Ediyor

Her iki kripto para da daha sonra zirveleri geri kazanmaya başladı ve Ethereum için, 1300 dolarlık direnç seviyesini geçecek kadar ivme kazanmak, analistlerin tahminlerine göre 2000 dolarlık yeni bir yüksek seviyeye ulaşmayı sağlayabilir. Yakın vadede, Ethereum boğaları, patlama gerçekleşene ve sürdürülene kadar satış baskısıyla mücadele etmek zorunda kalabilir. Boğalar başarılı olduktan sonra bir trader fiyatın 2000 dolara ulaşabileceğini ve daha da yükselebileceğini iddia ediyor.

Trader bunu Twitter üzerinden şöyle açıklıyor:

“Bir makro zaman diliminde Eth, benim görüşüme göre mega boğada. Aklımda, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem göreceğine dair şüphe yok, muhtemelen benim tahminimden çok daha erken yaşanacak.”

Vadeli işlemler, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’ndaki ilk çıkışından itibaren resepsiyona yansıyan ETH vadeli işlemlerine artan yatırım ilgisi ile analistleri büyülemiştir.

DeFi, birçok potansiyel yükseliş devralmasıyla da büyük bir gelişme gösteriyor ve geçen yıl olduğu gibi, ETH’nin DeFi’ın artan değerinden daha da fazla yararlanma olasılığı çok yüksek. Bitcoin yatırımcısı ve Youtube içerik yaratıcısı Lark Davis, bunu daha önce de belirtti ve ETH’nin minimum 10.000 dolarlık bir fiyata ulaşma potansiyeline sahip olduğunu ekledi.

“Ethereum vadeli işlemleri yakında geliyor, Grayscale zaten yatırımcıları görüyor, greenlit stablecoin‘leri, eip 1559, lazer 2, DeFi. Evet, ETH en az 10.000 dolara ulaşacak. “

Analist ayrıca boğa rallisinden sonra gelen altcoin yükselişinin piyasanın göreceği en büyük rekor olabileceğini de sözlerine ekledi:

“Altcoin yükselişi tarihe yazılacak! Bu, yaşamı değiştiren zenginliği üretmeniz için bir şans, pek sık gelmiyor, bu yüzden hazır olun!”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakZyCrypto
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar