Yükleniyor...

PlanB, Bitcoin’in (BTC) Fiyat Hareketleri ve Kurumlar Hakkında Dikkat Çeken Bir Yorum Yaptı

Stok akış modelini Bitcoin'e uygulayan ilk analist olan PlanB, kurumların ucuz BTC biriktirmek için kasıtlı olarak Bitcoin fiyatını aşağı çektiğini söylüyor.

planb bitcoinin btc fiyat hareketleri ve kurumlar hakkinda dikkat cekeci bir yorum yapti

Stok akış modelini Bitcoin’e uygulayan ilk analist olan PlanB, kurumların ucuz BTC biriktirmek için kasıtlı olarak Bitcoin fiyatını aşağı çektiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Preston Pysh ile Bitcoin Fundamentals’ın bir bölümünde PlanB, Bitcoin’in son birkaç aydaki fiyat hareketinin, birisinin piyasayı perde arkasında etkilemeye çalıştığını gösterdiğini söylüyor.

“Geçen ay ve özellikle bu ay gördüğümüz fiyat hareketi, düşüş hareketi her zaman piyasanın likit olmayan saatlerinde oldu. Yani kasıtlı olarak yıkıcıydı. Bitcoin’den ziyade doları isteyen biri tarafından satılmadı. Piyasada likit olmayan zamanlarda, iyi bir fiyat elde etmek için çok büyük bir yığınla satıldı, bu yüzden yıkıcı bir satıştı.”

Kantitatif analiste göre, piyasada net bir yıkıcı satış modeli görüyor ve bunun kurumsal oyuncuların en büyük kripto para birimini biriktirdiğinin bir göstergesi olduğunu söylüyor:

“Aslında, fiyat tablolarına bakarsanız, örneğin son birkaç ayın günlük grafiğine bakarsanız, tüm bu yıkıcı satışların [olayların], tüm bu satışların, bu arada her birinin sonunda gerçekleştiğini görürsünüz. Garip bir şekilde, tüm bu satışlar bir veya iki hafta içinde satın alındı. İki hafta içinde V şeklinde bir iyileşme gibiydi. Bu aynı zamanda benim için, insanları korkutarak pozisyonlarından uzaklaştırdıkları kurumsal satın almanın bir özelliğidir. OTC (tezgah üstü) masalarıyla birlikte perakende ve normal insanları pozisyonlarından korkutuyorlar, hatta insanları pozisyonlarından tasfiye ediyorlar ve ardından haftalar içinde bunları satın alıyorlar.

Özellikle likit olmayan saatlerde satar ve fiyatı düşürürseniz ve ardından likit saatlerde küçük parçalar halinde satın alırsanız etkilidir. Temelde Ocak ayından beri gördüğüm şey bu, yani son beş aydır. Bu benim gözümde çok ama çok yükseliş yanlısı bir hareket.”

Yeni bir tweet’te PlanB, acımasız satışlardan sonra fiyatların hızla toparlandığı dört örneği gösteriyor:

“Her ayın sonunda likit olmayan saatlerde büyük parçalar satmak, ardından her ayın başında likit saatlerde küçük miktarlarda sürekli satın almak. Dört adet V şeklinde geri kazanım. Kurumsal satın alma?”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x