Yükleniyor...

Platypus Finance, Kullanıcılar İçin Tazminat Portalı Oluşturdu

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Platypus Finance, uğradığı 9,1 milyon dolarlık saldırının ardından, kullanıcılara ne kadar alacağı olduğunu gösteren bir portal oluşturdu.

platypus

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Platypus Finance, uğradığı 9,1 milyon dolarlık saldırının ardından, kullanıcılara ne kadar alacağı olduğunu gösteren bir portal oluşturdu.

Platypus Finance ekibi, kullanıcıların hesaplama hataları bulmaları halinde, 3 Mart’tan önce bir form aracılığıyla ilgili kanıtları göndermeleri gerektiğini söyledi. 

8,5 Milyon Dolarlık Varlık Çalınmıştı 

DeFi protokolü Platypus Finance, 16 Şubat’ta, Platypus USD (USP) stablecoin’in ABD doları ile olan sabitliğini bozmaya iten bir flash kredi saldırısına maruz kalmıştı.

Platypus, ana havuzundan yaklaşık 8,5 milyon dolarlık bir kayıp olduğunu paylaştı. Bu gelişme üzerine firma, ödül pazarlığı yapmak için bilgisayar korsanlarıyla iletişime geçtiklerini söyledi. Platypus denetçisi Omniscia’nın saldırı sonrası raporu, saldırının yanlış dizindeki kodlar nedeniyle olabileceğini belirtti. 

Saldırıdan sonra ekip, kullanıcıların fonları için bir tazminat planı üzerinde çalıştı. Ekip 23 Şubat’ta, dondurulmuş stablecoin’leri yeniden basarak ana havuz fonlarının yaklaşık yüzde 78’ini iade etmeye çalıştıklarını duyurdu. Ekip ayrıca ikinci ve üçüncü saldırıların olduğunu da doğruladı. Bu saldırılarda 667.000 dolar daha çalındı ve toplam kayıp yaklaşık 9,1 milyon dolar oldu. 

Bu gelişmelerin üzerinde protokol, kullanıcıların platformdan ne kadar tazminat alabileceklerini kontrol etmelerini sağlayan bir sayfa başlattı. Başlatılan bu sayfa, kullanıcıların saldırıdan sonra ne kadar alacaklı olduklarını hesaplamalarını sağlayan çeşitli bölümler içeriyor. Bu bölümler arasında, saldırı öncesi net değer ve saldırı sonrası yapılan ayarlamalar yer alıyor. 

Ekip ayrıca, herhangi birinin hesaplamada hata bulması durumunda 3 Mart’tan önce bir form aracılığıyla destekleyici kanıt sunmalarını talep etti. DeFi protokolü, tüm geri bildirimler alındıktan sonra hesaplamalar son şeklini vereceklerini belirtti. Tüm geri bildirimler gerçekleştikten sonra, Mart ayı içerisinde kullanıcılar ilk tazminatlarını talep edebilecekler. 

Proje ekibi, geri ödemelerin şu anda en büyük öncelikleri olduğunu ve kalan fonları kurtarmak için çalıştıklarını söyledi. Bununla birlikte Fransız polisi, hack olayıyla ilgili iki şüpheliyi tutukladı. Polisler tutukladıkları saldırganlardan 222.000 dolar değerinde kripto varlık ele geçirdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner