Yükleniyor...

Playstation 5, Ethereum Madenciliği İçin Kullanılıyor

Dünyaca ünlü oyun konsolu Sony Playstation 5, artık Ethereum (ETH) madenciliği için kullanılabilir durumda.

ps5

Dünyaca ünlü oyun konsolu Sony Playstation 5, artık Ethereum (ETH) madenciliği için kullanılabilir durumda.

Gizchina’nın raporuna göre, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madenciliği için, başarılı bir biçimde uyarlanmış durumda.

Oyun konsolları oldukça güçlü sistemlere sahip olmasına karşın cihaz içerisinde yer alan sınırlamalar nedeniyle kripto para madenciliği yapılması imkansız durumdaydı. Ancak bu Çinli madenciler için bir engel teşkil etmedi. İddiaya göre Ethereum madenciliği için Playstation 5 hacklenmiş durumda.

İnternet üzerinde dolaşan bir ekran görüntüsü, bu iddiaların ortaya atılmasına neden oldu. Ekran görüntüsüne göre Playstation 5’i madencilik için çalıştıran kişi, 211 watt elektrik tüketimi ile saniyede 98.76 (MH/s) hashrate elde etmeyi başardı.

ps 5

CryptoCompare’nin verilerine bakıldığında, bu hashrate oranı ile birlikte, haftada 46.59 dolar kazanılabilir. Playstation 5’in fiyatının 499 dolar olduğunu belirtmekte fayda var.

Ethereum madenciliği ile ilgili geçtiğimiz günlerde önemli bir gelişme daha yaşandı. NVIDIA, Ethereum madenciliği için yeni geliştirilen bir ürün duyurdu. Ek olarak RTX 3060’ın da hash oranı düşürüldü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x