Anasayfa Podcast Podcast: Ahmet Usta ile Blockchain Teknolojisini Konuştuk

Podcast: Ahmet Usta ile Blockchain Teknolojisini Konuştuk

ABONE OL:google-news

Coinkolik podcast yayınları başlıyor. Düzenli olarak yayınlayacağımız podcast’ler ile kripto para dünyasında olan bitenleri konunun uzmanları ile konuşacak, merak edilenleri soracağız.

Bu Haftaki Podcast Yayınımızın Konuğu Ahmet Usta

1978 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Usta, İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uzay Mühendisliği bölümü mezunudur. 2016 yılında Blockchain üzerine araştırmalar yapmaya başlayan Usta, bu konuda pek çok makale kaleme almıştır. Şu anda Türkiye’de Blockchain konusunda önemli bir konuşmacı olan Usta, Blockchain Türkiye Platformu’nun genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Ahmet Usta ile Neleri Konuştuk?

Ahmet Usta Blockchain Podcast

İlk podcast’imizde Ahmet Usta’ya Blockchain teknolojisi ve kripto paralar üzerine konuştuk, merak edilenleri sorduk. Usta’ya sorduğumuz ilk soru “Blockchain nedir” oldu. Usta, “Blockchain’in ne olduğunu anlayabilmek için insanlık tarihine bakmamız gerekiyor” diyerek, Blockchain kavramını muhtemelen şimdiye dek duyacağınız en farklı açıdan ele alarak soruyu cevapladı.

Usta’ya yönelttiğimiz bir diğer soru ise “Blockchain’i gelecekte neler bekliyor” oldu. Usta, giderek hayatımızda daha geniş yer bulmaya başlayan Blockchain’in gelecekte hayatımıza neler katacağı, neleri değiştireceği konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunurken, Blockchain’le ilgili dikkat çekici bir senaryodan söz etti.

Türkiye’de Blockchain’e nasıl yaklaşıldığı ve bakıldığı konusunda da değerlendirmelerde bulunan Usta’ya ayrıca şunları sorduk:

  • Blockchain ve kripto paralarla para (itibari para) nereye evrilecek,
  • Dünyadaki ve Türkiye’deki Blockchain regülasyonları,
  • Blockchain’li bir gelecekte insanoğlunu neler bekliyor,
  • Üniversitelerdeki Blockchain eğitimleri,
  • Kripto paraları gelecekte neler bekliyor,
  • Blockchain Türkiye platformu (BCTR).

13 Aralık tarihinde yayınlanan podcast’i aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Yoğun kripto para gündeminde neler olduğu ve neler olabileceği üzerine konunun uzmanları ile yaptığımız podcast yayınları gelmeye devam edecek. Bizi takip etmeye devam edin!

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kerem Fındık
Kerem Fındıkhttps://www.coinkolik.com
Teknoloji alanında 10 yıldan fazla deneyime sahip bir gazetecidir. Okuma, araştırma ve yazmayı sevmekle beraber yeni teknolojiler, girişim ve girişimcilerle ilgili hikâyeler ilgisini çeker. Dijital ekonomiye yoğunlaşmanın yanı sıra cihazlar da ilgi alanına giriyor. İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Kerem Fındık, sinema ve tiyatroyla ilgileniyor. Bir kısa, bir uzun film senaryosu ve üç tiyatro oyunu bulunmaktadır. Coinkolik sitesinde haftalık bültenler ve röportajlar üzerine yazılar hazırlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

826BeğenenlerBeğen
284TakipçilerTakip Et
13,277TakipçilerTakip Et
114AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar