Yükleniyor...

Podcast: Ahmet Usta ile Blockchain Teknolojisini Konuştuk

Coinkolik podcast yayınları başlıyor.

Ahmet Usta ile Podcast 1

Coinkolik podcast yayınları başlıyor. Düzenli olarak yayınlayacağımız podcast’ler ile kripto para dünyasında olan bitenleri konunun uzmanları ile konuşacak, merak edilenleri soracağız.

Bu Haftaki Podcast Yayınımızın Konuğu Ahmet Usta

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

1978 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Usta, İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uzay Mühendisliği bölümü mezunudur. 2016 yılında Blockchain üzerine araştırmalar yapmaya başlayan Usta, bu konuda pek çok makale kaleme almıştır. Şu anda Türkiye’de Blockchain konusunda önemli bir konuşmacı olan Usta, Blockchain Türkiye Platformu’nun genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Ahmet Usta ile Neleri Konuştuk?

Ahmet Usta Blockchain Podcast

İlk podcast’imizde Ahmet Usta’ya Blockchain teknolojisi ve kripto paralar üzerine konuştuk, merak edilenleri sorduk. Usta’ya sorduğumuz ilk soru “Blockchain nedir” oldu. Usta, “Blockchain’in ne olduğunu anlayabilmek için insanlık tarihine bakmamız gerekiyor” diyerek, Blockchain kavramını muhtemelen şimdiye dek duyacağınız en farklı açıdan ele alarak soruyu cevapladı.

Usta’ya yönelttiğimiz bir diğer soru ise “Blockchain’i gelecekte neler bekliyor” oldu. Usta, giderek hayatımızda daha geniş yer bulmaya başlayan Blockchain’in gelecekte hayatımıza neler katacağı, neleri değiştireceği konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunurken, Blockchain’le ilgili dikkat çekici bir senaryodan söz etti.

Türkiye’de Blockchain’e nasıl yaklaşıldığı ve bakıldığı konusunda da değerlendirmelerde bulunan Usta’ya ayrıca şunları sorduk:

  • Blockchain ve kripto paralarla para (itibari para) nereye evrilecek,
  • Dünyadaki ve Türkiye’deki Blockchain regülasyonları,
  • Blockchain’li bir gelecekte insanoğlunu neler bekliyor,
  • Üniversitelerdeki Blockchain eğitimleri,
  • Kripto paraları gelecekte neler bekliyor,
  • Blockchain Türkiye platformu (BCTR).

13 Aralık tarihinde yayınlanan podcast’i aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Yoğun kripto para gündeminde neler olduğu ve neler olabileceği üzerine konunun uzmanları ile yaptığımız podcast yayınları gelmeye devam edecek. Bizi takip etmeye devam edin!


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x