Yükleniyor...

Polkadot Alliance, 7 Projenin Ortaklığıyla Kuruldu

Polkadot'un (DOT) ekosisteminden 7 popüler kripto platformu, kurucu ortaklar olarak Polkadot Alliance'yi kurdu.

Polkadot Alliance 7 Projenin Ortakligiyla Kuruldu

Polkadot’un (DOT) ekosisteminden 7 popüler kripto platformu, kurucu ortaklar olarak Polkadot Alliance‘yi kurdu.

Geçtiğimiz kripto boğa piyasasına damga vuran Polkadot, son düşüşlerden etkilenenler arasında yer aldı. Popüler proje, 6 milyar dolarlık piyasa değeriyle majör coin’ler arasında yer alıyor. Kripto endüstrisinde dikkat çekici bir ekosistem oluşturan Polkadot, ortaya birçok güçlü platform çıktı. Acala ve Astar, ekosistemin öne çıkan isimlerinden oldu. Ancak kripto ayı piyasası, ekosistemlerin de ilerleyişini yavaşlattı. Tüm bu süreçlerin ortasında, DOT ekosistemindeki projeler güç birliği yaptı. 7 kurucu ortak, Polkadot Alliance‘yi başlattı.

Polkadot Ekosisteminde Güç Birliği

Polkadot ekosisteminin önemli isimleri olan, Acala, Astar, Interlay, KILT Protocol, Moonbeam, Subscan ve Phala güç birliği yaptı. 7 popüler proje, kurucu ortak olarak yeni bir topluluk kurdu.

Acala tarafından duyurulan güç birliği, topluluğun uyması gereken bir dizi etik kuralı belirleyen ve destekleyen on-chain bir kolektif oldu. Güç birliği, hızla büyüyen DOT ekosisteminde mükemmellik standartlarını sağlamak amacıyla ortaya çıktı.

Kurulan bu birlik, ilk olarak 2022 yılının Ağustos ayında bahsedildi. O dönemlerde planlama ve organize olma süreçleri işlerken, bugün resmen kuruldu.

Birlik zincir halinde varlığını sürdürecek ve ekosisteme zarar veren bulguları yayınlayacak. Ancak birliğin, ekosistem üzerinde herhangi bir yönetişim yetkisi olmayacak. Yetki alanları, Polkadot’un diğer bölümlerine dahil olmayacak.

Üyelik konusunda da açıklama yapan birlik, üyeler ve müttefikler olarak iki kategoride ele aldı. Üyeler, oy hakkına sahip olacaklar ve operasyonları yürütebilecekler. Müttefikler ise, birliğin destekçisi olacak ve oy kullanmayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x