Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Polkadot (DOT), Cardano'nun (ADA) Yerini Alırken Toplam Piyasa Değeri 1.5 Trilyon Doları Geçti

Polkadot (DOT), Cardano’nun (ADA) Yerini Alırken Toplam Piyasa Değeri 1.5 Trilyon Doları Geçti

ABONE OL:google-news

Polkadot (DOT) dördüncü en büyük kripto para birimi olurken, toplam kripto para birimi piyasa değeri 1,5 trilyon doları aştı.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, kripto para piyasasının Pazartesi sabahı erken saatlerde meydana gelen hafif bir düzeltmeden sonra toparlanmaya başladığını gördük. Bitcoin ilk kez 50.000 dolara yükseldi, toplam kripto para birimi piyasa değeri 1.5 trilyon doların üzerine çıktı ve Polkadot, Cardano’yu aşarak piyasa değerine göre 4. en büyük proje oldu.

Ekran Resmi 2021 02 16 13.21.57

Bitcoin İlk Kez 50.000 Dolar Oldu

Tarihte ilk kez, lider kripto para birimi, 50.000 dolara ulaştı. Bu, Bitcoin’in fiyatı için önemli bir kilometre taşıdır ve şu anda yalnızca 2021’in başından bu yana nominal değerine %72 eklenmiştir.

Bu, birkaç günlük dalgalı fiyat hareketinden sonra gerçekleşti. BTC’nin Pazar günü bu hedeften 300 dolar uzak olduğunda 50 bin doları aşmaya hazır olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte, Asya işlem seansı sırasında BTC’nin hafif bir düzeltmeden geçtiği ve 46.000 doların altına düştüğü görüldü. O zamandan sonra BTC 50.000 dolara dokunmasını sağlayacak toparlanmayı gerçekleştirdi.

CryptoPotato’nun dün bildirdiği gibi, sonraki hedefler BTC için 50.400 dolar ve 51.400 dolar. Her durumda, bu aynı zamanda BTC’nin fiyat keşfinde olduğu ve ciddi dalgalanmaların beklendiği anlamına gelir.

DOT 4. En Büyük Kripto Para Birimi Oldu

Bu arada, Polkadot’un DOT tokenı, CoinGecko’dan alınan verilere göre, toplam piyasa değeri sayesinde resmi olarak en büyük 4. kripto para birimi haline geldi. Altcoin, Cardano’nun ADA’sını aştı ve şu anda Tether’in USDT stablecoin‘inin arkasında yer alıyor. Altcoin’lerle beraber güç kazanan piyasanın da toplam değeri 1.5 trilyon doları aştı.

green overview cover

Yukarıdaki haritada görülebileceği gibi, bugün piyasa yemyeşil. Hemen hemen her kripto para birimi yeşil renkte. Ethereum yaklaşık %2,5’lik bir artışla 1.800 doların üzerinde işlem görüyor, DOT %14’ün üzerinde, ADA ise %7,5 arttı.

Litecoin 200 dolardan sıçradı ve şimdi %7’nin biraz altında bir artış ile 220 dolara doğru yol alıyor. XRP, son dönemdeki yükselişten yararlanamadı ve sadece %1 arttı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar