Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri Polkadot (DOT) DeFi Platformu Acala, Ethereum Uyumluluğu İçin Acala EVM'yi Başlattı

Polkadot (DOT) DeFi Platformu Acala, Ethereum Uyumluluğu İçin Acala EVM’yi Başlattı

ABONE OL:google-news

Polkadot tabanlı öncü bir DeFi ekosistemi olan Acala, Ethereum uyumlu Polkadot yerel sanal makinesi Acala EVM’nin çalışır durumda olduğunu duyurdu. Bu, zincirler arası birlikte çalışabilirlik sistemlerinin tüm segmenti için önemli bir kilometre taşıdır.

U.Today’de yer alan basın açıklamasına göre, yeni Acala EVM ile blockchain geliştiricileri tek bir cüzdan için tüm teknoloji yığınını (Acala + Substrate + EVM + WASM) kullanabilir.

Yeni EVM’ye yerleştirilen akıllı sözleşmeler, DOT, ACA, aUSD, renBTC ve benzeri gibi Polkadot destekli tüm varlıkları sorunsuz bir şekilde kullanabilir. Ayrıca, Ethereum tabanlı varlıklar (ERC-20 jetonları) Acala destekli DEX’lerde listelenebilir ve gaz ücreti ödemeleri için kullanılabilir.

Örneğin, bir token sahibi wrapped Ethereum’unu (WETH) Acala’ya gönderdikten sonra, bu amaçla ACA token satın almaya gerek kalmadan Ethers (ETH) cinsinden gas ücretlerini ödeyebilir. Ayrıca Acala EVM, gerçek zamanlı fiyat akışlarını yayınlamak için yerel bir oracle ağını destekler ve birçok protokol türünü destekler: DEX’ler, stablecoin’ler, ödünç verme/ödünç alma araçları ve daha fazlası.

Acala: DeFi Deneyimini Polkadot’a Getiriyor

Acala, Polkadot’un blockchain yeteneğini kullanan merkezi olmayan finansal protokolleri için bir platformdur. Acala, temel stablecoin aUSD etrafında inşa edilmiştir ve “yield farming“, sentetik varlık ticareti, faiz getirisi vb. dahil olmak üzere birçok kullanım durumu sunar.

Acala’nın gas ücretleri çok düşük ve işlemleri neredeyse anında sonuçlanıyor. Stake edilmiş Polkadot (DOT) token’larından likiditeyi serbest bırakmak için benzersiz bir stake türevi olan L-DOT’u tanıttı. Ayrıca Acala, teminat olarak Bitcoin (BTC), Polkadot (DOT) ve L-DOT ile stablecoin’lere ev sahipliği yapıyor.

Tüm Acala süreçleri dağıtılmıştır: protokol, zincir içi referandumlar aracılığıyla yönetilir. Son olarak, Acala, sürdürülebilir ağ ilerlemesini sağlamak için zincir üzerinde bir bağımsız varlık fonuna sahiptir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar