Yükleniyor...

Polkadot (DOT) Kurucusu Woods, Parachain Slot Açık Artırmaları İçin Tarih Verdi

Blokzinciri protokolü Polkadot'un arkasındaki ekip, platformun parachain slot’larını açık artırmaya çıkarmaya hazır olduğunu söyledi.

polkadot dot kurucusu woods parachain slot acik artirmalari icin tarih verdi

Blokzinciri protokolü Polkadot’un arkasındaki ekip, platformun parachain slot’larını açık artırmaya çıkarmaya hazır olduğunu söyledi. Polkadot yaratıcısı Gavin Woods bir blog yazısında, bu slot’ların açık artırmaya çıkarılmasının Polkadot ağına daha fazla blokzincirinin yerleştirilmesine ve diğer blokajlarla etkileşime girmesine izin vereceğini yazdı.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Polkadot’un arkasındaki ekip, Salı günü yapılan duyuruya göre, 15 Haziran’dan itibaren parachain slot müzayedesinin başlamaya hazır olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Polkadot, sorunsuz bir şekilde çalışmak için birden fazla blokzincirini bir araya getirmek üzere tasarlanmış bir blokzinciri protokolüdür. Her tür blokzinciri arasında her tür verinin gönderilmesine ve alınmasına izin vermeye olanak tanır. Polkadot, bu paralel blokzincirleri “parachain” olarak adlandırır ve ağa sınırlı sayıda “parachain slot” üzerinden bağlanabilirler.

Daha fazla parachain slot’ı açık Polkadot ağına daha fazla blokzincirinin yerleştirilmesine ve halihazırda entegre olan diğer blokzincirleriyle etkileşime girmesine izin verecek. 

Kusama ise Polkadot’a yerleştirilmeye hazırlanan ekipler için bir deney ağıdır. Hem Polkadot hem de Kusama, blokzinciri ağının çekirdek kısmına hangi parachain’lerin ekleneceğini daha verimli bir şekilde seçmek için parachain slot’larını açık artırmaya çıkaracak.

Ethereum kurucu ortağı ve Polkadot yaratıcısı Gavin Woods tarafından yazılan bir blog gönderisine göre, Kusama topluluğu üyelerinden güven alan projelere öncelik verilecek. Woods konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Artık açık artırmaları veya parachain işlevselliğine engel olabileceğini düşündüğümüz herhangi bir teknik sorun kalmadığına inanıyoruz.”

Blog yazısında Woods, Kusama topluluğu üyelerinin açık artırma tekliflerinde Kusama’yı (KSM) kullanabilmeleri için staking’in sona ereceği 15 Haziran tarihini önerdi. Bundan sonra müzayedeler arka arkaya iki günlük bir teklif verme süresi ve ardından beş günlük bir bitiş periyodu ile yapılacak. Toplamda, beş müzayede beş hafta içinde gerçekleşecek.

Kusama konseyi ve bir dizi paydaş, parachain slot’ları seçim süreciyle ilgili son çağrıyı yapacak. Woods blog yazısında “Artık Kusama konseyinin elinde” diye yazdı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x