Yükleniyor...

Polkadot (DOT) Son 7 Günde Yüzde 110 Oranında Değer Kazandı

Daha büyük alternatif kripto para birimlerinin çoğu, çoğunlukla kararsız bir şekilde hareket etmeye devam ediyor.

polkadot dot fiyatinda artis

Daha büyük alternatif kripto para birimlerinin çoğu, çoğunlukla kararsız bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Son 24 saat içinde çoğunluk pek bir fark yaratamadı. Fakat son günlerde ciddi anlamda dikkat çeken bir kripto para birimi var. O da Polkadot (DOT).

Piyasa her ne kadar durgu olsa da bu eğilimin iki ana istisnası var: Chainlink (LINK) ve Polkadot. LINK, son 24 saatte yaşadığı artışla 15 doların üzerine çıkarken, DOT etkileyici performansını son 24 saatte yaklaşık %4’le devam ettirdi. DOT ise yazının yazıldığı sırada 6 dolar civarında işlem görüyordu. CoinGecko verilerine göre Polkadot (DOT) şu anda piyasa değeri açısından en büyük 6. kripto para birimi oldu. DOT, özellikle son 7 günde %110 oranında bir artış yaşadı.

Polkadot
Kaynak: CoinGecko

DOT Nedir? Neden Yükselişe Geçti?

Blok zincirinin oluşturulmasını ve bağlanmasını kolaylaştırmasıyla bilinen popüler bir Web3 Vakfı projesi olan Polkadot, yakın zamanda DOT token’larını yeniden değerlendirdi. Yeniden değerlendirmenin ardından, Polkadot’un fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yani 6.51 dolara (26 Ağustos 2020’de) yükseldi. DOT fiyatı, son yedi günde %110 oranında yükseldi. Polkadot’a göre, “yeni” DOT token’ları, önceki token’lardan 100 kat daha küçük. Bu yeniden değerlendirme 21 Ağustos 2020’de gerçekleşti ve kriptro para için hisse senedi olarak çalıştı.

Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood, Robert Habermeier ve Peter Czaban tarafından kurulan Polkadot, bir Web3 projesidir. Basitçe söylemek gerekirse, proje blok zincirleri bağlamanıza yardımcı olacak bir çerçeve tasarlar. Bunu, birkaç blok zincirini tek bir ağa bağlayarak yapar. Bu nedenle, zincirler arası iletişimi ve birkaç blok zincirinde birlikte çalışabilirliği kolaylaştırır.

DOT, Polkadot ekosisteminin yerel token’ıdır. Özellikle, token sahipleri ağı kontrol ettiği için bir yönetim aracı olarak da hizmet eder. Belirteç ayrıca Polkadot için bir temel görevi gören fikir birliği mekanizmasını da etkinleştirir. Sürekliliği sağlamak için DOT sahiplerinin projeye aktif olarak dahil olması gerekir.

Polkadot, DOT token kullanımını artırmak için Blockchain.com ile de ortaklık kurdu. DOT, piyasaya sürülmesinin üzerinden sadece 1 hafta geçmesine rağmen ciddi bir artış yaşadı. Analistlerin çoğu DOT’taki bu artışın devam edeceğini ifade ediyor.

Bitmex CEO’su da DOT Demişti

Yaptığı açıklamalarla kripto para piyasalarına hareket getiren Bitmex CEO’su Arthur Hayes, kazanmayı sevdiğini açıklayarak 3 altcoin’i Twitter hesabından paylatı. Hayes’in paylaştığı altcoin’ler ise son zamanların en popüler kripto para birimleri Aave (LEND), Polkadot (DOT) ve yearn.finance (YFI) oldu.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner