Yükleniyor...
Sponsored

Polkadot, Yeni Yol Haritasını Açıkladı

Polkadot (DOT), Kusama blockchain ağına katılımı kolaylaştırmak için daha fazla yenilik getiriyor.

Polkadot Yeni Yol Haritasini Acikladi

Polkadot (DOT), Kusama blockchain ağına katılımı kolaylaştırmak için daha fazla yenilik getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Proje geliştiricileri, parachain ölçeklenebilirliği, parachain geliştirme, röle zinciri yönetişimi, zincirler arası iletişim, ortak kullanım dahil olmak üzere yeni yol haritasında üzerinde çalıştıkları en önemli konuları duyurdu.

Polkadot İşlem Hızı 1000 Kat Artıyor

Polkadot (DOT) geliştiricileri, ağın işlem hızını artırmak ve Kusama ağına katılımı kolaylaştırmak amacıyla düzenlediği yeni yol haritasını paylaştı.

Ağ hızını artıran, işlem kolaylığını ve entegrasyonunu teşvik eden güncelleme detaylarının arasında öne çıkan özelliklerden birisi Asenkron Destek oluyor. Bu yenilik, Polkadot’un 2021 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana ilk ve en önemli optimizasyonlarından biri. Blok süresini yüzde 50 azaltmak, ağı daha ölçeklenebilir hale getirebileceği için büyük bir adım niteliği taşıyor.

polkadot

Bir diğer öne çıkan önemli güncelleme ise Polkadot ağındaki lokal işlemlerin hızının 100 ila 1.000 kat arasında artırılması. Mevcut ağ hızı olan 1.000 TPS’in yerini 100.000 veya 1.000.000 işleme (TPS) bırakması planlanıyor.

Polkadot’un hazırladığı yol haritasındaki ölçeklenebilirlik, DAO ve staking güncellemelerini içeren planların gelecek yılın ortasına kadar hayata geçmesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x