Yükleniyor...

Poloniex Kullanıcılarının Hesap Şifreleri Sızdı!

Kripto para borsası Poloniex, bazı kullanıcılarından zorunlu olarak şifrelerini değiştirmelerini talep etti.

Poloniex

Kripto para borsası Poloniex, bazı kullanıcılarından zorunlu olarak şifrelerini değiştirmelerini talep etti. Borsanın böyle br talepte bulunmasının nedeni ise kullanıcıların e-posta ve şifrelerinin Twitter üzerinden sızdırılmış olması.

Poloniex, 30 Aralık’ta bir e-posta göndererek, bir kişinin e-posta ve şifelerin bulunduğu bir listeyi Twitter’da paylaştığını ve bu bilgiler üzerinden borsadaki hesaplara giriş yapılabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Borsa, listede yer alan e-posta adreslerinin büyük bölümünün Poloniex hesaplarına ait olmadığını ancak Poloniex ile bağlantısı olan adreslerin kullanıcılarından şifrelerini değiştirmeleri isteniyor.

Kripto para borsası yakın zaman önce KYK gerektirmeyen hesapların önünü açmıştı. Bu hesapların kullanıcıları günlük 10.000 dolara kadar para çekebiliyor. Bununla da sadece e-posta adresi ve şifre üzerinden oluşturulan yeni hesaplar eklendi borsaya. Borsa, Ekim ayında Circle’dan ayrılmasından sonra ABD kullanıcılarına hizmet vermeyi durdurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner