Yükleniyor...

Popüler Altcoin Önce Dibi Gördü Sonra Yükselişe Geçti! Daha da Yükselir mi?

Yearn.

altcoin once cakildi sonra yukseldi

Yearn.finance (YFI), son günlerde büyük bir düşüş yaşamış, yatırımcısının zarar girmesine neden olmuştu. Popüler DeFi token’ı perşembe sabahı 7.500 dolara kadar düştükten sonra 36 saat içinde %100’ün üzerinde yükseldi.

YFI şu anda önde gelen vadeli işlem borsalarında 16.200 dolardan işlem görüyor, ancak birkaç saat önce 18.000 dolara kadar yükseldi. CoinGecko verilerine göre ise yazının yazıldığı sırada 16.386 dolardan işlem görüyordu. YFI’nin rallisi, kripto para biriminin piyasa değerine göre en büyük 50 kripto para biriminden biri olarak yerini geri almasına izin verdi.

Yearn.finance (YFI) Daha Yükseğe Ulaşabilir

YFI yükselirken, madeni para vadeli işlem verilerine göre henüz fazla genişlemedi. YFI vadeli işlem piyasasının Binance’deki fonlama oranı şu anda temel bir seviye olan %0.01. Fonlama oranı, geleceğin fiyatını spot piyasanın fiyatına yakın tutmak için uzun pozisyonların düzenli olarak kısa pozisyon ödediği ücrettir. YFI, teknik açıdan aşırı genişletilebilir. Tüm ivme göstergeleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde, bu da kripto para biriminin yakın vadede aşırı alım yaşayabileceğini gösteriyor.

Yearn.finance yakın geçmişte analistlerin bekledikleri dip noktayı bulmuş gibi görünüyor. Piyasanın dip arayışı, merkezi olmayan finans (DeFi) token’ının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.000 dolardan değerinin %80’inden fazlasını kaybetmesinden sonra geldi. YFI’yi yıkıcı çöküşten koruma girişimleri, ayılar boğaları alt ettiğinden boşuna gibi duruyordu. Fakat dün gece yükseliş yaşandı.

YFI Teknik Görünüm

FXStreet analisti John Isige’ye göre Yearn.finance 7.250 dolarda güçlü bir alıcı isteği ile karşılaşmış görünüyor. Token, gelişen yükseliş ivmesinin ortasında şu anda 16.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Kama paterni, bir varlık YFI gibi uzun bir düşüş trendinde olduktan sonra kesin bir geri dönüş noktasının belirlenmesine yardımcı olur. Devam eden yükseliş hareketi takozun üzerine çıkarsa, Yearn.finance yükseliş trendini sürdürebilir.

12 saatlik grafikteki Göreceli Güç Endeksi, yükseliş eğiliminin güçlendiğini gösteriyor. Ayrıca, kripto aşırı satım koşullarına girdi ve bunu tersine çevirme çağrısı yaptı. RSI tarafından oluşturulan bir yükseliş sapması da yükseliş anlatısına ağırlık katıyor. 4 saatlik grafik RSI, Kasım ayından hemen önce ayrışmaya başladı. Benzer şekilde, sapma, satın alma siparişleri için kesin bir giriş noktası göstermez, ancak bir varlığın azalan düşüş eğilimini vurgulamaya yardımcı olur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner