Yükleniyor...

Popüler Altcoin %50 Sıçradı! Yükseliş Devam Eder mi?

Dogecoin (DOGE), son 24 saatte yaklaşık %50 oranında arttı ve bu da onu piyasa değerine göre ilk 100 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimi yapıyor

business growth concept on grey and white wall side view man putting fingers on step stairs

Dogecoin (DOGE), son 24 saatte yaklaşık %50 oranında arttı ve bu da onu piyasa değerine göre ilk 100 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimi yapıyor. DOGE, bu rallide güçlü hacim rakamları görüyor: CoinGecko’ya göre, geçtiğimiz gün 700 milyon doların üzerinde trade yapıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in rallisi birçok yatırımcıyı şaşırttı. Daha dün, Twitter’da Ethereum Classic‘in (ETC) bazı savunucuları, ETC’nin Dogecoin’i piyasa değeri açısından tersine çevirmek için hazırlandığını söyledi. Şimdi, DOGE, sıralama söz konusu olduğunda ETC’nin çok üstünde bulunuyor.

Ekran Resmi 2020 01 02 12.49.40

Dogecoin Yükselişe Geçti

Bu ralli pek çok kişiyi şaşırtmış olsa da, DOGE’nin uzun zamandır önceki boğa piyasalarında patlayıcı bir fiyat hareketine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bazı nedenlerden dolayı, DOGE birkaç yılda bir son derece güçlü üstel ralliler düzenliyor, ABD dolarına ve hatta bazen Bitcoin‘e karşı yeni zirvelere çıkıyor. Mevcut fiyatlarla DOGE, Şubat 2018 rallisinden bu yana en yüksek fiyattan işlem görüyor. Bazı analistler DOGE’un bu yükselişinin devam edeceğini dile getiriyor.

DOGE şu anda yaklaşık 1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Dogecoin’in önceki boğa döngülerinde izlediklerine benzer bir yol izlediğini varsayarsak, bazıları daha yükselebileceğini düşünüyor. Bu ralli, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’un kripto para birimi hakkında şaka yollu tweet atmaya başlamasından sonra geldi.

Tesla kurucusunun aslında Dogecoin satın alma olasılığı düşük olsa da, tweet’lerinin DOGE pazarı üzerinde somut etkileri oldu. Örneğin, DOGE hakkında bir mesaj gönderdikten sonra, kripto para birimi birkaç saat içinde %20 civarında değer kazandı. Kripto para birimi, konuyla ilgili diğer bazı tweet’lere de tepki gösterdi.

Musk, kripto para kültürünün hayranı gibi görünüyor ve genellikle en sevdiği kripto para biriminin DOGE olduğunu söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x