Yükleniyor...

Popüler Altcoin’de Karar Zamanı: Dip mi Zirve mi?

Ethereum, bugün erken saatlerde kısa bir düşüşün ardından 380 dolarlık kilit destek seviyesini geri almaya çalıştı.

dip mi zirve mi

Ethereum, bugün erken saatlerde kısa bir düşüşün ardından 380 dolarlık kilit destek seviyesini geri almaya çalıştı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada bu kilit seviyeyi aşarak 390 dolara ulaşmış durumdaydı.

Kripto para birimi, son zamanlarda Bitcoin’in gördüğü yoğun güce rağmen herhangi bir ivme kazanmak için mücadele ediyor. BTC ve ETH geçmişte yüksek oranda ilişkilendirilmiş olsa da, artık birbirlerinden tamamen bağımsız olarak işlem görüyorlar. Bu korelasyon, yalnızca BTC, Ethereum üzerinde büyük bir baskı oluşturan zayıflık belirtileri gösterdiğinde geri dönüyor.

Bir analist, ETH/BTC’nin artık epeydir izlediği temel destek seviyesine ulaştığını belirtiyor. Bu seviyenin güçlü bir savunması, uzun vadeli bir dip olduğunu doğrulayabilir ve önümüzdeki günlerde güçlü bir toparlanmanın katalize edilmesine yardımcı olabilir.
Tersine, bu seviyenin altında bir kırılma vahim bir duruma yol açar.

Bu haftanın başlarında Bitcoin, şiddetli bir reddedilme ile karşı karşıya kaldı ve bu durum, fiyatının o zamandan beri zayıflıklar görmesine neden oldu. Bu redden önce Ethereum, 400 doların altındaki bölgede stabildi. Sonra BTC’nin 12.800 dolara düşmesi, ETH’nin 370 dolara inmesine neden oldu. Şu anda 380 dolarlık destek seviyesini geri kazanan ETH, son birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 420 doların oldukça altında kalırken, Bitcoin ise 2020’nin yeni zirvelerine sadece bir adım uzaklıkta.

ETH Kritik Destek Seviyesine Ulaşıyor

Bir trader, son tweet’te Ethereum’un ETH/BTC’de epeydir izlediği çok önemli bir destek seviyesi olarak tanımladığı seviyeye ulaştığını açıkladı. Şu anda düşüş eğilimini hafiflettiğini ve yarın aylık mum kapandığında yeniden değerlendireceğini söyledi:

“Uzun süredir ETH’de önyargılıyım şimdi aylık kapanışta zayıflık bekliyorum. Bu büyük ölçüde bitti. Artık ETH/BTC çizelgesindeki destekleri bulduğumuza göre, aylık grafik gerçekten kapandıktan sonra hafifleyeceğim ve durumu yeniden değerlendireceğim.”

Elltx vXIAMYXC2 860x449 1

Bitcoin yakın vadede düşmediği sürece, Ethereum’un dibe vurmaya başlaması ve son zamanlardaki kayıplarının bir kısmını telafi etme olasılığı var.

Yeni Bir Artışa Başlayabilir

Bir başka analist Aayush Jindal’a göre Ethereum, ABD doları karşısında 382 dolarlık desteğin üzerinde çok önemli bir aralıkta sıkışmış durumda. ETH fiyatı ya 392 doların üzerine çıkabilir ya da 380 doların altına düşebilir. Ethereum, 382 dolar ve 380 dolarlık destek seviyelerinin üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Fiyat şu anda 382 dolarlık desteğin üzerinde çok üzerinde ve 392 dolarlık direncin hemen altında işlem görüyor.
Saatlik ETH/USD grafiğinde 390 dolara yakın direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var. Parite, 390 ve 392 dolar direnç seviyelerini temizlerse yeni bir artışa başlayabilir.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD: ETH/USD için MACD, yükseliş bölgesine geri dönmeye çalışıyor.
  • Saatlik RSI: ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça altında.
  • Ana Destek Seviyesi: 382 dolar
  • Ana Direnç Seviyesi: 392 dolar

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x