Yükleniyor...

Popüler Altcoin’den %24000’lik Dikkat Çeken Hareket!

12 Mart'ta koronavirüsün sebep olduğu küresel kaosun bir sonucu olarak kripto para piyasasından sadece birkaç dakika içinde yaklaşık 70 milyar dolar buhar olurken, hem Bitcoin hem de altcoin’lerde dramatik fiyat hareketleri görüldü.

Popüler Altcoin Düştüğü Yerden 23.700 Artış Gerçekleştirdi

12 Mart’ta koronavirüsün sebep olduğu küresel kaosun bir sonucu olarak kripto para piyasasından sadece birkaç dakika içinde yaklaşık 70 milyar dolar buhar olurken, hem Bitcoin hem de altcoin’lerde dramatik fiyat hareketleri görüldü.

Bitcoin (BTC) birkaç dakika içinde 7.800 dolardan 5.500 dolara kadar gerileyerek yüzde 30 oranında değer kaybetti. Yaşanan çöküş çoğu yatırımcıyı büyük zararlara uğrattığı için bugün kripto para piyasasının tarihine “Kanlı Perşembe” olarak geçti.

Popüler Altcoin 0,0001 Doları Gördü

Bununla birlikte popüler altcoin Chainlink (LINK) piyasadaki kargaşanın tam ortasında yaklaşık yüzde 24 bin oranında değer kaybederek 0,0001 doları gördü. LINK, Binance’ın spot piyasasında geçici olarak 0.0001 dolardan işlem görerek gören herkesi şaşırttı.

Borsa, LINK/USDT işlem çiftinde gerçekte ne olduğu hakkında doğrudan bir açıklama yapmazken, fiyat düşüşünün organik olduğu değerlendiriliyor. Yatırımcıların flaş çöküş sırasında kayıplarını minimize etmek için piyasa satış emirleri vermesi panik satışlarına neden oldu ve arz talebi aşarak 0.0001 dolar seviyesi görülmüş oldu.

Bu fiyattan alım yapma fırsatı bulan yatırımcılar şu anda oldukça kârlı durumdalar. LINK/USDT çifti yazım sırasında 2,37 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yani 0,0001 dolardan LINK alan yatırımcılar şu an yüzde 23 bin 700 kâr etti. Kısaca 100 dolarlık LINK alan şanslı bir yatırımcının şu anda elinde 2,37 milyon dolar bulunuyor.

Öte yandan spot piyasada yaşanan karmaşa Binance vadeli (futures) işlemler piyasasını da etkiledi ve LINK’ın fiyatı 1,813 dolara kadar geriledi. LINK/USDT şu anda Binance vadeli işlemler piyasasında 2,30 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner