Yükleniyor...

Popüler Analist Açıkladı: Bitcoin Bu Seviyeyi Geçerse BTC, 17.200 Dolar Seviyesini Test Edebilir

Bitcoin bir kez daha 10.

Popüler Analist Açıkladı Bitcoin Bu Seviyeyi Geçerse BTC 17.200 Dolar Seviyesini Test Edebilir

Bitcoin bir kez daha 10.000 dolarlık kritik psikolojik fiyatı kırmak için yeni bir ivme toplamaya çalışıyor. 10.000 dolarlık bölge, Kripto Kralı’nın 8 Mayıs’ta bu yılki Bitcoin yarılanma etkinliğinden önce ele geçirmeye çalıştığı fiyat bölgesi olarak dikkat çekiyor.

Yarılanmadan sonra, BTC 8.100 dolar seviyesine kadar düştü ve yukarı doğru hareketinin ikinci kez reddedildiği 9.950 dolara doğru yavaş bir tırmanışa başladı. Bugün, BTC bir kez daha bu seviyeye tırmanmaya çalışıyor ve her ne kadar 9.800 dolar seviyesine kadar gelmiş olsa da 9.500 dolar seviyesine tekrar düşüyor.

Bitcoin (BTC) 2018 Zirvesini Test İçin Hazırlanıyor

Son Bitcoin analizinde MagicPoopCannon, Bitcoin’in 2018 zirvesi olan 17.200 dolarlık seviyeyi yeniden test edebileceği bir senaryo açıkladı. TradingView.com’daki son derece bilgilendirici gönderide Magic, Bitcoin’in 2019’un ortasından beri azalan bir genişleme kamasında olduğunu söyledi. Eğer kama yukarı doğru kırılırsa, Bitcoin’in 17.200 dolara kadar çeşitli direnç seviyelerinin üstesinden gelebileceği bir senaryo oluşabilir. Bu durumu analist şöyle açıkladı:

Her iki durumda da, yapabileceğimiz tek şey genişleyen kamanın gerçekten yukarı yönlü bir kopuş üretip üretmediğini görmek için beklemek olacaktır.

Azalan bir genişleme kamasının fiyat hedefini bulmak için, trader’lar genellikle formasyonun en geniş kısmının bir ölçümünü alarak, kopma noktasına eklemektedir. Kesik dikey pembe trend çizgileriyle gösterilen bu oluşum, aslında, Ocak 2018’in en yüksek seviyesine yakın olan 17.200 dolar seviyesinde bir fiyat hedefi yansıttığını görebiliriz.

Kısaca, BTC, burada sağlam bir kopuş yapabilir ve 10.600 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, önemli bir direnç olan 14.000 dolar seviyesini kırabilir ve 17.200 dolar seviyesine kadar çıkabilir.

Bitcoin (BTC) grafik

Bitcoin İçin Zor Direnç

Ancak analiz, Bitcoin’in karşı karşıya olduğu yoğun direnç seviyelerini ortaya çıkardı. Zorlu direnç, analizinin yukarıdaki ekran görüntüsünde görülen siyah eğilim çizgisidir. Oluşumu 2017 Aralık ayında gerçekleşen trend çizgisi, BTC için en büyük engeli oluşturabilir. Analist bu durumu şu şekilde açıkladı:

Günlük Bitcoin grafiğinde, BTC’nin şu anda büyük bir dirençle karşı karşıya olduğunu görebiliyoruz. Bu direnç, iki buçuk yıllık bir düşüş eğilim çizgisinin (siyah) ve 2018 ayı piyasasının %38,2’lik geri çekilme seviyesinin (kırmızı) bir araya gelmesiyle ortaya çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner