Yükleniyor...

Popüler Analist Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir Düzeltmenin Yolda Olduğunu Duyurdu

Bitcoin (BTC) 2020 yılına peş peşe gelen yükseliş dalgalarıyla başladı.

Bitcoin Düzeltme 1

Bitcoin (BTC) 2020 yılına peş peşe gelen yükseliş dalgalarıyla başladı. Çoğu trader, BitMEX gibi marj ticareti platformlarında BTC’nin bu yükselişlerin ardından düşeceğini düşünerek short pozisyonları açsa da en büyük kripto para beklendiği gibi düşmedi ve şimdiye kadar milyonlarca dolar değerinde işlemler tasfiye edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çoğunluk bu duruma hazırlıksız yakalanmışken popüler bir kripto para analisti Bitcoin’nin göreceği seviyeleri önceden söylemişti. Twitter’da Financial Survivalism olarak bilinen kripto para analisti, yeni yılın ilk günlerinde Bitcoin’in yükseleceğini gösteren analizini takipçileriyle paylaşmıştı.

 

Öte yandan popüler analist, BTC’nin Wyckoff Spring modeli oluşturduğunu söyleyerek Bitcoin’in yakın zamanda 9.200 dolara gerileyeceğini de belirtmiş ve belirttiği gibi 17-18 Ocak 2020’de Bitcoin 9.000 dolarlık dirence kadar gerilemişti.

Kısa Vadeli Bir Düzeltme Yaşanabilir

Financial Survivalism şimdi ise aksi yönde bir tahmin ile long’cuların karşısında yer alarak potansiyel bir düzeltmenin görülebileceği konusunda uyardı.

Analist, 13 Şubat 2020 tarihinde zamana dayalı bir grafik olan Tom Demark Sequential yöntemini kullanarak yeni bir analiz paylaştı. Financial Survivalism, kısa vadeli boğa eğilimin tükendiğini ve BTC’nin yakın zamanda bir düzeltme yapacağını söyledi. Analist ayrıca, bu düzeltmenin büyük bir satın alma fırsat olduğunu da ekledi.

Bitcoin grafiğini izleyen başka bir analist olan Thomas Thorntown da geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in potansiyel bir satış baskısı altında olduğunu ve dip notanın 6.400 dolar olduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x