Yükleniyor...

Popüler Analist: “Bitcoin (BTC) Düşüş Trendini Kırdı”

Bitcoin'in (BTC) fiyatı son 24 saat içinde ciddi bir yükseliş yaşadı.

bitcoin dusus trendini kirdi

Bitcoin’in (BTC) fiyatı son 24 saat içinde ciddi bir yükseliş yaşadı. 10.200 dolar ile 11.200 dolar arasındaki uzun bir konsolidasyon aşamasından sonra, lider kripto para nihayet gün içerisinde 11.400 dolar seviyesine yükseldi.

Analistlere göre, Bitcoin son yükselişi ile birlikte, birkaç haftadır devam eden düşüş trendini kırdı. Yaşanan gelgitlerin boğaların lehine değişmeye başlayabileceğini ve potansiyel olarak kısa vadede önemli ölçüde yükselebileceğini belirten analistler, uzun bir yatay ticaret döneminden sonra gelen bu yükselişin, kalıcı olabileceğini belirttiler.

Boğalar mevcut ivmesini kaybetmedikçe ve keskin bir ret ile karşı karşıya kalmadığı sürece, fiyat hareketi alıcıların lehine devam edecektir. Popüler analist Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, düşüş trendinin kesin bir şekilde kırıldığını ve bu yükselişin yakın zamanda ivme kazanacağını belirtti.

Bitcoin yazım itibari ile 11.371 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, lider kripto paranın birkaç gün önce bulunduğu 10.500 dolarlık bölgeden, kayda değer bir artışa işaret ediyor. Yaşanan yükseliş, lider kripto paranın kritik bir direnç seviyesine kırmasına izin verdi ve fiyat bir süredir bu kritik seviyenin üzerinde yer alıyor. Bu metrik, Bitcoin’in yakın zamanda yükselişinin gerçekleşeceğini işaret ediyor.

ANALİST: BTC BOĞA TRENDİNİ YENİDEN GİRDİ

Bir analist, Bitcoin’in yakın zamanda trendinin nereye doğru olacağını belirtirken, Bitcoin’in teknik açıdan güçlü olduğunu ve beklenen yükselişin yakın zamanda gerçekleşeceğini belirtti.

“Bitcoin, 12.000 dolarlık seviyeden düşüşün ardından, kayıplarını geri kazanmaya başladı. Teknik açıdan oldukça güçlü görünen Bitcoin, şu anda bir yükseliş trendinde ve düşüş trendini de açıkça kırmış durumda.”

Yaklaşan ABD Başkanlık seçimleri ve devam eden pandemi sebebiyle piyasalarda halen bir belirsizlik hakim. Salgın esnasında geleneksel piyasaların ani hareketlerinden kaçınmak isteyen bazı perakende ve kurumsal yatırımcılar, güvenli liman olarak gördükleri Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etti. Koronavirüs salgının bitmesi ile birlikte, bu yatırımcılar varlıklarını tekrardan geri çekebilir ve bu durum da lider kripto parayı derinden etkileyebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x