Yükleniyor...

Popüler Analist Bitcoin Düşüşünü Açıkladı: BTC İçin Kötü Bir Haber Ancak…

Bitcoin (BTC) boğaları 2009 yılına ait bir hesabın harekete geçmesi nedeniyle piyasada oluşan panik havasıyla kıyasıya mücadele ediyor.

Popüler Analist Bitcoin Düşüşünü Açıkladı BTC İçin Kötü Bir Haber Ancak…

Bitcoin (BTC) boğaları 2009 yılına ait bir hesabın harekete geçmesi nedeniyle piyasada oluşan panik havasıyla kıyasıya mücadele ediyor. Ancak her şeye rağmen lider kripto para biriminde gevşeme yaşandı ve BTC fiyatı 8.700 dolar seviyelerine kadar geriledi. Popüler kripto para analistlerinden olan Scott Melker, Bitcoin’de yaşanan bu ani düşüşün sebebini açıklayarak kripto para yatırımcılarının merakını gidermeye çalıştı.

Bitcoin (BTC) Boğaları Tedirgin

Popüler kripto para analisti Melker, dört saatlik 200 hareketli ortalamanın (MA) altına inilmesinin piyasa için bir dönüm noktası olduğunu ve tarihsel olarak kötü bir haber olduğunu söyledi. Melker, yaşanan düşüşün bir düzeltme olduğunu söyleyerek kısa vadede karamsar bir tablo oluşmasına rağmen uzun vadede işlerin hala yolunda olduğunu belirtti. Ayrıca Melker, 8.700 dolar seviyesinden long pozisyonuna gireceğini söyleyerek BTC yükselişine olan güvenini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Satoshi’nin Kirli Hileleri

Bitcoin fiyatı, anonim Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’nun hayaletinin kripto para piyasasında paniğe neden olduğu 20 Mayıs’tan bu yana yüzde 12’den fazla düşüş gösterdi.

Bilinmeyen bir kişi Bitcoin’in Genesis Block’un oluşturulmasından sadece iki ay sonra çıkarılan 50 BTC’yi taşıdı. Bu nedenle, milyonlarca Bitcoin’in piyasaya sürülebileceği (oldukça temelsiz) spekülasyonlara yol açtı. Satoshi’nin 1 milyon BTC sahip olduğu düşünülünce piyasanın tedirgin olması gayet normal. Ancak sorun, 1 milyon BTC’den daha tehlikeli olan spekülasyonların piyasa sürülmesidir.