Yükleniyor...

Popüler Analist Bitcoin’e Karşı 40x Yapacakları Açıkladı

Popüler kripto para analisti ve trader Nicholas Merten, kripto yatırımcılarının alternatif blockchain protokollerinin Ethereum'u geçip geçemeyeceğine veya en azından pazar payının daha yüksek bir yüzdesini yakalayıp yakalayamayacağına dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyor.

Nicholas Merten ünlü analist bitcoine karşı 40x yapacakları açıkladı

Popüler kripto para analisti ve trader Nicholas Merten, kripto yatırımcılarının alternatif blockchain protokollerinin Ethereum’u geçip geçemeyeceğine veya en azından pazar payının daha yüksek bir yüzdesini yakalayıp yakalayamayacağına dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyor. Merten ayrıca yükselişe geçeceğini düşündüğü altcoin’leri de açıklıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merten, piyasa rekabetini “protokol savaşları” olarak adlandırıyor ve son zamanlarda en iyi performans gösteren varlıkların tamamının ya kurumsal blokzinciri ya da merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri olduğunu ifade ediyor.

DataDash’ın sahibi Merten, Cardano, EOS, NEO, Tezos ve Cosmos’un umut verici metrikler sergilediğini ve gelecek yıl iyi performans göstermeye devam etmesi gerektiklerini bildiriyor. Analist, göre esas soru bu altcoin’lerin Ethereum’un protokol üstünlüğünü aşıp aşamayacakları hususu. Merten, konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

“Şimdiye kadar baktığımız tüm bu kripto para birimlerinin, şu an bulundukları yerden bir yıl sonra Bitcoin’e [BTC] kıyasla muhtemelen daha yüksek seviyelere sahip olacağından şüphem yok. Muhtemelen büyük çoğunluk bunu yaşayacak. Gerçi bunu akılda tutmak lazım. Bu zincirler üzerinde gerçekten temel bir gelişme elde edip edemeyeceğimiz, bunun Bitcoin’e karşı 2 veya 3x yapıp yapmayacağı cevaplamamız gereken soru olacak. Bununla beraber 10, 20, 30 veya 40x de yapabilirler. Çünkü bu sefer sadece spekülasyon değil. Bununla ilgili biraz temel bilgiler olmalı. Gerçekten var. Açıkçası, birçok blockchain protokolünde Ethereum’da olan bir şey eksik. Bu da geliştiriciler için bir ekosistem olması.”

Ethereum’u Geçemeyecekler

Merten, Cardano’nun akademik doğasını takdir etse de, üzerine çok fazla şey inşa edilmediğini belirtiyor. Ve EOS’un muhtemelen DeFi için blockchain’de en iyi ikinci konumda olduğunu söylüyor, ancak yine de protokol DeFi uygulamalarından herhangi birini kullanmaya ihtiyaç duymadı. Merten, şunları söyledi:

“Bu bir sorun. Bir ağ efekti oluşturma gücüne sahip olmanın bir yolu yoksa, harika bir blockchain’e sahip olabilirsiniz, Ethereum’dan çok daha ölçeklenebilir olabilirsiniz ancak uzun vadede daha iyi bir blockchain protokolü olmayacaksınız.”

Yatırım açısından bakıldığında Merten, NEO, Tezos ve Cosmos’un potansiyel göz atmaya değer olduğuna inanıyor.