Anasayfa Altcoin Haberleri Popüler Analist Bitcoin’e Karşı 40x Yapacakları Açıkladı

Popüler Analist Bitcoin’e Karşı 40x Yapacakları Açıkladı

ABONE OL:google-news

Popüler kripto para analisti ve trader Nicholas Merten, kripto yatırımcılarının alternatif blockchain protokollerinin Ethereum’u geçip geçemeyeceğine veya en azından pazar payının daha yüksek bir yüzdesini yakalayıp yakalayamayacağına dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyor. Merten ayrıca yükselişe geçeceğini düşündüğü altcoin’leri de açıklıyor.

Merten, piyasa rekabetini “protokol savaşları” olarak adlandırıyor ve son zamanlarda en iyi performans gösteren varlıkların tamamının ya kurumsal blokzinciri ya da merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri olduğunu ifade ediyor.

DataDash’ın sahibi Merten, Cardano, EOS, NEO, Tezos ve Cosmos’un umut verici metrikler sergilediğini ve gelecek yıl iyi performans göstermeye devam etmesi gerektiklerini bildiriyor. Analist, göre esas soru bu altcoin’lerin Ethereum’un protokol üstünlüğünü aşıp aşamayacakları hususu. Merten, konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

“Şimdiye kadar baktığımız tüm bu kripto para birimlerinin, şu an bulundukları yerden bir yıl sonra Bitcoin’e [BTC] kıyasla muhtemelen daha yüksek seviyelere sahip olacağından şüphem yok. Muhtemelen büyük çoğunluk bunu yaşayacak. Gerçi bunu akılda tutmak lazım. Bu zincirler üzerinde gerçekten temel bir gelişme elde edip edemeyeceğimiz, bunun Bitcoin’e karşı 2 veya 3x yapıp yapmayacağı cevaplamamız gereken soru olacak. Bununla beraber 10, 20, 30 veya 40x de yapabilirler. Çünkü bu sefer sadece spekülasyon değil. Bununla ilgili biraz temel bilgiler olmalı. Gerçekten var. Açıkçası, birçok blockchain protokolünde Ethereum’da olan bir şey eksik. Bu da geliştiriciler için bir ekosistem olması.”

Ethereum’u Geçemeyecekler

Merten, Cardano’nun akademik doğasını takdir etse de, üzerine çok fazla şey inşa edilmediğini belirtiyor. Ve EOS’un muhtemelen DeFi için blockchain’de en iyi ikinci konumda olduğunu söylüyor, ancak yine de protokol DeFi uygulamalarından herhangi birini kullanmaya ihtiyaç duymadı. Merten, şunları söyledi:

“Bu bir sorun. Bir ağ efekti oluşturma gücüne sahip olmanın bir yolu yoksa, harika bir blockchain’e sahip olabilirsiniz, Ethereum’dan çok daha ölçeklenebilir olabilirsiniz ancak uzun vadede daha iyi bir blockchain protokolü olmayacaksınız.”

Yatırım açısından bakıldığında Merten, NEO, Tezos ve Cosmos’un potansiyel göz atmaya değer olduğuna inanıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

959BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,625TakipçilerTakip Et
872AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar