Yükleniyor...

Popüler Analist Bitcoin’i (BTC) 1.000.000 Dolara Götüren Analizini Paylaştı

Popüler kripto para analisti Bitcoin’in (BTC) eninde sonunda 1 milyon doları kırmasını sağlayacak olan stok akış modelini savunuyor.

bitcoin btc 1000000

Popüler kripto para analisti Bitcoin’in (BTC) eninde sonunda 1 milyon doları kırmasını sağlayacak olan stok akış modelini savunuyor.

Bitcoin (BTC) Stok Akışı ve Fiyat İlişkisi

CNBC’de bile yayınlanan analizinde PlanB, modelin sadece stokların Bitcoin akışına oranı ile fiyatı arasında yüksek bir korelasyon göstermediğini söylüyor. İkisinin birbiriyle bütünleştiğini gösterdiğini, bunun da özellikle oran ve fiyat birbirine bağlıymış gibi ilişkinin güçlü olduğuna ima ettiğini söylüyor.

PlanB, köpeğiyle yürüyen sarhoş adam analojisini kullanarak eşbütünleşmeyi şu şekilde açıklıyor:

Sarhoş rastgele bir şekilde dolaşıyor ve köpek tasmalı olduğu için sarhoşla gitmek zorunda. Ama bazen [köpek] sağa, bazen de sola gidebilir. Fakat tasmasının izin verdiğinden daha ileri gidemez. Bu durumda köpeğin ve sarhoşun nereye gittiğini bilemeyiz, ama birlikte olduklarını biliyorsun.

Bu durum daha da ilginç, çünkü stok akışının sarhoş gibi gezinmediğini biliyoruz. Bitcoin’in tedariği önceden belirlenmiş. Bu nedenle, tahmin amaçları için bu gerçek olamayacak kadar iyi.

Bitcoin (BTC) 1.000.000 Dolar Olacak

Stok akışı, bir varlığın arzını her yıl üretilen miktara bölüştürür. PlanB’e göre, bu oran Bitcoin’in geçmiş fiyat dalgalanmalarını yakından takip ediyor ve BTC’nin 2025’ten sonra 1.000.000 dolara ulaşacağını öne sürüyor.

Ancak ekonomist ve kripto para analisti Alex Krueger de dahil bir çok eleştirmen PlanB’nin analizinde, “abartılı” bir yöntem kullandığını düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x